Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kessler: Je to téměř jako zkonstruovaná „Sucker's Rally“, aby banky mohly získat kapitál od privátních investorů

Kessler: Je to téměř jako zkonstruovaná „Sucker's Rally“, aby banky mohly získat kapitál od privátních investorů

13.5.2009 14:07
Autor: Redakce, Patria Online

Dow Jones Industrial Average od března skočil o 30 % a debata o tom, zda jde o tzv. Sucker's Rally, nebo udržitelné oživení na trhu, pokračuje. K těm, kteří se kloní k prvnímu patří A. Kessler – bývalý manager hedge fondu a autor knihy "How We Got Here". Ten ve WSJ argumentuje, že pro trvající růst trhu nenajdeme fundamentální důvody. Pro krátkodobý růst pak existují tři vysvětlení:

-Armageddon je pryč ze hry a co se týče bank vláda uplatňuje strategii „žádný další velký pád“. Zatímco tak americká vláda může získat vlastnictví možná až třetiny hodnoty majetku Citibank a Bank of America (12,26 USD, -5,26%) a několika dalších, žádná nebude podle Kesslera oficiálně znárodněna, což se trhům líbí.

-Nulové výnosy: Fed dosal krátkodobé sazeby téměř k nule a to podle Kesslera porušilo vzorce alokace aktiv. Peníze vždycky požadují svou nejvyšší o riziko upravenou návratnost, takže se přemístily do akcií. A fondy, které promeškaly první nástup, se nyní snaží dohnat ztracené dalšími nákupy.

-Bernankeův stroj na peníze: 18. března Fed vyhlásil, že nakoupí dlouhodobé dluhopisy za 300 miliard dolarů a zároveň hypoteční cenné papíry za 750 miliard dolarů. Ze všech kroků, které Fed podnikl, toto kvantitativní uvolňování nalévá do ekonomiky peníze nejrychlejším možným způsobem. Kessler tvrdí, že tyto dolary nejdou do stavění domů, elektráren nebo automobilů, ale končí na trhu cenných papírů.

Rostoucí trh pak podle něj znamená, že banky jsou schopné získat hodně potřebný kapitál ze soukromých fondů místo, aby je získaly od vlády. Je to téměř jako kdyby někdo zkonstruoval rally na trhu cenných papírů, aby nalákal soukromé investory k financování bank.

Kessler je pak toho názoru, že dokud nebudou vyřešeny fundamentální problémy ekonomiky, akciový trh nepůjde o moc výše. Neodporuje přitom politice Fedu, ale nebude prý nakupovat na rostoucím trhu cenných papírů, který je na ní založený.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 •  
  13.5.2009 14:20

  "city bank"
  king
  •  
   13.5.2009 14:44

   Děkujeme za upozornění, za chybu se omlouváme, opravili jsme ji.
   Patria Online
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data