Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital kupuje společnosti Accela Communications a Megahertz Broadcast Systems za 7,4 mil. USD

KIT digital kupuje společnosti Accela Communications a Megahertz Broadcast Systems za 7,4 mil. USD

10.09.2010 11:10
Autor: Redakce, Patria.cz

Americká společnost KIT digital koupila společnost Accela Communications, Inc. (se sídlem ve Southborough, ve státě Massachusetts, USA) a aktiva společnosti Megahertz Broadcast Systems, Ltd. (se sídlem v Ely ve Velké Británii). Kupní cenu obou akvizic firma odhadla na 7,4 milionu dolarů.

„Tyto akvizice posilují naše vedoucí postavení na trhu v oblasti produktů a služeb správy videoobsahu na podnikové úrovni určeného pro mobilní telefony, tablety, prostředí internetových prohlížečů i televizí IPTV,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kaleil Isaza Tuzman. „Jsou plně v souladu s naší akviziční strategií geografické a prodejní expanze ve vertikálním směru a očekáváme od nich znásobený přínos jak v oblasti výnosů, tak v oblasti cash-flow.“

S ohledem na vydání kmenových akcií a výdaje v hotovosti související s kupními cenami v obou akvizicích odhaduje společnost KIT digital, že bude mít v oběhu přibližně 23,7 milionu akcií a v držení více než 58 milionů dolarů v hotovosti a peněžních ekvivalentech. Společnost očekává restrukturalizaci malého rozsahu a náklady integrace související s akvizicemi ve výši nepřesahující 50 % původní kombinované kupní ceny v obou transakcích.

Akvizice společnosti Accela Communications

Accela Communications je soukromým poskytovatelem nástrojů na vyžádání určených k podpoře a měření služeb poskytování videoobsahu.

Společnost KIT digital uhradila částku zhruba 4,7 milionu dolarů (bez započtení úprav provozního kapitálu), která sestávala z 1,8 milionu dolarů v hotovosti a přibližně 332 763 kmenových akcií KIT digital. Plnění formou akcií podléhá ustanovení o zákazu obchodování a napomůže zajistit dlouhodobou snahu vedení i podpořit společnou činnost obou firem v digitální oblasti. Podle posledních hospodářských výsledků ze srpna získává Accela více než 3,7 milionu dolarů ročně z licenčních poplatků za svá softwarová řešení pro interaktivní video a multimediální obsah.

„Ačkoliv je akvizice společnosti Accela relativně malá, přináší značný synergický efekt,“ uvedl Lou Schwartz, manažer KIT digital pro Severní j Jižní Ameriku. „Accela rozšiřuje tržní dosah společnosti KIT digital díky svým rozsáhlým zkušenostem v konkrétních vertikálních segmentech oboru v rámci své klientské základny: ve zdravotnictví, v informačních technologiích a finančnictví. Accela navíc přináší silná prodejní partnerství, včetně společnosti Gartner Group. Současně s tím vkládá do svazku KIT digital své schopnosti správy videoobsahu pro různá zobrazovací zařízení, které bude možné nabízet a poskytovat firemním klientům společnosti Accela, společně s ostatními službami a řešeními.“

Online videoplatforma společnosti Accela, AccelaCast, podporuje produkci, poskytování a měření pro interaktivní video a multimediální komunikace a umožňuje tak firemním klientům dosahovat většího zapojení uživatelů i jejich širšího vzdělávání ve větším rozsahu oborů.

Accela poskytuje své služby více než 150 firemním zákazníkům, včetně společností Alcatel-Lucent , CA, EMC , Hitachi Data Systems, Haymarket Medical, HP , IDG, International Medical Press, McAfee , Motorola , Multiple Sclerosis Association of America, Rogers, SAP a Xerox . Accela své produkty a služby prodává jak přímo, tak prostřednictvím dodavatelů s přidanou hodnotou – prodejních kanálů, které budou nyní k dispozici pro obsáhlé řešení KIT VX společnosti KIT digital.

KIT digital postupně převede klienty společnosti Accela do datové vrstvy své softwarové platformy VX-one, přičemž však zůstanou zachovány moduly vykazování, měření a interaktivního zapojení uživatelů nástroje AccelaCast.

Sídlem více než 30 zaměstnanců společnosti Accela zůstane Southborough ve státě Massachusetts, který se zároveň stane novým prodejním a účetním střediskem KIT digital v oblasti Nové Anglie.

Akvizice společnosti Accela Communications byla uzavřena ve středu 8. září 2010.

Akvizice společnosti Megahertz Broadcast Systems

Společnost Megahertz Broadcast Systems je integrátorem přenosových systémů, který poskytuje své služby předním provozovatelům přenosových služeb, provozovatelům multimediálních služeb (MSO) a v oblasti poskytování IP-videa a rozšířených videoslužeb i telekomunikačním operátorům. Megahertz má zvlášť dobré zkušenosti v oblasti složitých systémů získávání a distribuce videoobsahu v terénu, včetně provozu více než 250 přenosových vozů a zpravodajů v terénu.

Dle podmínek akvizice získá KIT digital 100 % aktiv společnosti Megahertz od její mateřské firmy AZCAR Technologies , Inc., výměnou za 2,7 milionu dolarů v hotovosti, spolu s určitými ujednáními o akciových pobídkách pro vedení společnosti. Podle posledních hospodářských výsledků ze srpna tohoto roku odvozuje Megahertz své roční příjmy ve výši 4,5 milionu dolarů z dlouhodobých vztahů se zákazníky a smluv na poskytování služeb údržby.

„Společnost Megahertz je jedním z nejrespektovanějších poskytovatelů na trhu integrace pokročilých systémů digitálního videa a týmy našich firem na trhu po několik let soupeřily,“ sdělil Isaza Tuzman. „Touto akvizicí se zbavíme konkurenta na trhu a rozšíříme své stávající schopnosti integrace systémů moderního digitálního a IP videa – které podporují implementace softwaru ve větších měřítcích na straně přenosových firem a provozovatelů sítí. Akvizice vedle toho podtrhuje naši snahu překlenout mezeru mezi tradičním vysíláním a poskytováním nových médií na straně našich klientů a nabízet globální profesionální služby a realizace požadované velkými zákazníky, které v našem segmentu trhu významně scházejí.“

Společnost Megahertz má historicky nejsilnější postavení v Evropě, na Blízkém východě a v Africe (tzv. EMEA) a mezi její klienty se řadí Al Jazeera, APTN [UK], ART, BBC, British Telecom, BSkyB, CNN, eTV (Jihoafrická republika), Fiji TV, Goldman Sachs , ING Barings, IRIB (Írán), Kuwait TV, Qatar Radio & TV, RTBF, RTE, SIS, Sudan TV, Telenor, TF1 a TV4 Sweden.

Město Ely v Anglii nadále zůstane sídlem více než dvaceti zaměstnanců a poradců společnosti Megahertz a zároveň se stane nedílnou součástí stávajícího prodejního a účetního řízení společnosti KIT digital v EMEA. Obě společnosti budou své produkty a řešení nabízet společně na každoroční konferenci IBC v Amsterdamu, která se letos koná od 9. do 14. září.

K uzavření akvizice společnosti Megahertz Broadcast Systems došlo ve čtvrtek 9. září 2010.

(Zdroj: Tiskové informace KIT digital)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, m/m
9:00CZ - Průměrná mzda, reálný růst, y/y
9:30CZ - Nezaměstnanost
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m