Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ifo: Podnikatelská nálada v Německu v srpnu zrychlila propad

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu v srpnu zrychlila propad

24.8.2011 10:58
Autor: ČTK

Nálada podnikatelů v Německu se tento měsíc kvůli ekonomickým problémům v celém západním světě zhoršila ještě výrazně rychleji než v červenci. Pozorně sledovaný index mnichovského ekonomického ústavu Ifo prudce klesl, což naznačilo, že růst největší evropské ekonomiky se dál zpomaluje. Německá ekonomika od konce recese táhla růst prakticky celé Evropy a do značné míry je na ní závislá i česká ekonomika.

Souhrnný index podnikatelského klimatu Ifo klesl za srpen na 108,7 bodu z červencových 112,9 bodu po poklesu o 1,6 bodu za minulý měsíc. Ekonomové podle ankety agentury Reuters očekávali v průměru snížení jen na 111 bodů.

Složka hodnocení současné hospodářské situace se proti minulému měsíci snížila o 3,3 bodu na 118,1 bodu. Index očekávání oslabil o téměř pět bodů na 100,1 bodu, což byl šestý měsíční pokles za sebou. Zhoršení bylo patrné ve všech sektorech od průmyslu přes stavebnictví po obchod a služby.

Německá ekonomika sice není v recesi, avšak výrazně zpomaluje, řekl k údajům hlavní ekonom Ifo Klaus Abberger. Dodal, že hlavními příčinami propadu důvěry jsou problémy se státními dluhy v Evropě a v USA a s tím spojený útlum ekonomického růstu".

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí prudce zpomalila meziroční tempo růstu na 2,8 z rekordní úrovně pěti procent v prvním čtvrtletí a v mezičtvrtletním srovnání se téměř zastavila. Slabý výkon německé a francouzské ekonomiky vedl ve druhém čtvrtletí k silnému zpomalení i v celé Evropské unii a eurozóně.


Váš názor
  • Z POLITIKY ZMIZELI EKONOMOVÉ
    24.8.2011 11:30

    Nahradili je političtí tlachalové lháři a defraudanti. Řízeni státu je v rukou navolených populistů řízených kapitálem a podpoření jeho penězi. Výsledkem je hromadění zisku z vytunelovaných státních pokladen na straně jedné, prohlubujicí se chudoba a zadlužování obyvatel na roky budoucí na straně druhé. Zmizely stávky za vyšší mzdy, jednoduché je si půjčovat než stávkovat. Pod tlakem není kapitál a hvězdné zisky, ale pracujicí a splátky věřitelům, prázdné státní pokladny stejně jako peněženky většiny obyvatel. Paradoxní na vývoji světové ekonomiky je sílící ekonomicky komunistická Čína, která nakonec musí pomáhat bývalím silným" státům, aby totálně nekrachlly..Neviditelná ruka trhu, která měla všechny ekonomické problémy vyřešit se stává hrobařem naivních vizí diletantů v politice a ekonomice..!! Propaganda mluví o zvyšujicí se životní úrovni obyvatel ve skutečnosti jde o životní úroveň, ale na dluh, dnes projedenou", na roky dopředu..! Ve vyspělých státech jsou ekonomické vysoké školy, chrlící vzdělané ekonomy, ale do vedení a řízení státu volíme všechny možná individua s předem jasným výsledkem.
    seul
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data