Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Goldman Sachs: Směr N11

Goldman Sachs: Směr N11

7.10.2011 18:26
Autor: Redakce, Patria Online

Sheila Patel, která stojí v čele evropské divize Goldman Sachs Asset Management, v rozhovoru pro Bloomberg uvedla, že klienti společnosti jsou v současném nejistém prostředí zmatení a frustrovaní. Velkou měrou k tomu přispívá to, že stále neexistuje plán na restrukturalizaci řeckého dluhu, v současné době trhy odrážejí 50% snížení jeho hodnoty.

Patel se domnívá, že je přirozené porovnávat současný stav s krizí v roce 2008, najdeme zde ale mnoho rozdílů. Rozvahy společností jsou dnes „mnohem zdravější“, v lepším stavu se nacházejí i rozvíjející se trhy, které mohou zpomalit, ale stále budou dosahovat poměrně vysokého růstu. Vedle toho je nyní lepší regulace a transparence na peněžních trzích.

U akcií Patel doporučuje zaměřit se na růstové trhy, které významně přispívají k růstu globální ekonomiky, ale stále tvoří jen malou část aktiv investorů. Poukázala v tomto ohledu na Německo, kde podle průzkumu Goldman Sachs pouze 17 % investorů investuje v zahraničí, ale více než 40 % z nich se domnívá, že Čína bude pozitivně ovlivňovat globální růst a pomáhat i německé ekonomice.

Patel tedy investorům doporučuje zvýšit podíl investic směrovaných do skupiny zemí N11. Mezi ně řadí Goldman Sachs od roku 2005 Bangladéš, Egypt, Indonésii, Irán, Jižní Koreu, Mexiko, Nigérii, Pákistán, Filipíny, Turecko a Vietnam. Geografické i ekonomické rozdíly mezi nimi jsou veliké, mají ale určité společné rysy, které by měly tvořit základ jejich vysokého ekonomického potenciálu. Všechny mají velkou populaci, jejíž růst je vyšší než v západních ekonomikách. To značí vysoký očekávaný růst spotřebitelských trhů ve středně dlouhém období. Uvedené země mají také významnou průmyslovou kapacitu či potenciál k jejímu vybudování. Jejich posun směrem k vyspělosti ekonomik zemí BRIC ale není bez rizik. Mezi ta hlavní řadí Goldman Sachs politickou nestabilitu a klesající produkci ropy v těch zemích, které jsou jejími významnými vývozci.

(Zdroj: Bloomberg, Euromonitor)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data