Snížené ratingy Francie a Rakouska nestihly již ovlivnit růstový týden, který zobchodovaly evropské akcie již počtvrté v řadě, v nejdelší šňůře od loňského srpna. Důvod k optimismu vzbudila u investorů úspěšná aukce dluhopisů především ve Španělsku i Itálii. Těmto zemím se podařila nalézt poptávka a výnos, který budou muset platit, výrazně klesnul v porovnání s prosincovými aukcemi. Zprávy z eurozóny tak převážily mírně horší data z amerického trhu práce, kde narostl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Panevropský index Stoxx 600 rostl o 0,7 %.
Po delší době se objevily na výsluní evropské banky, jejich průměrný týdenní nárůst dosáhnul až na 4,2 %. rostla o 18 % poté, co oznámila záměr snížit náklady prostřednictvím propouštění. Celkově sníží počet míst o 4800, ze kterých 3500 bude pravděpodobně z investiční divize. I italská Unicredit si trochu zlepšila náladu po 38% propadu z předchozího týdne, rostla o 11 % i díky úspěšnému úpisu italského dluhu. Německá poskočila o 16 %, když uvedla, že je schopná navýšit kapitálovou přiměřenost i bez účasti německé vlády. DAX oproti předchozímu týdnu vzrostl o 1,4 %. Nejsilnější francouzskou bankou byla , která je nejdůležitější přispěvatelkou k 1,9% růstu indexu CAC 40.
Naopak britský index FTSE nakonec odepsal 0,2 % kvůli výprodejům na maloobchodním sektoru. spadlo o 19 % poté, co se společnost rozhodla kvůli slabým tržbám během Vánoc upustit od očekávaného 10% nárůstu tržeb pro rok 2013. Menší konkurent Sainsbury také klesnul o 4,9 %. Maloobchodníky nedokázali převážit ani komoditní producenti. Silně totiž rostly akcie i , které tak reagovaly na zvyšující se cenu mědi.