Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Blíží se rozhodující souboj? Konec ledna a DJIA říkají ANO...

Blíží se rozhodující souboj? Konec ledna a DJIA říkají ANO...

30.1.2012 13:32
Autor: Anonymní Investor, ???

Začátek roku přinesl investorům příjemně prožitý čas (až na výjimky z řad shortařů). Indexy rostly po celém světě a naplnily (tak trochu sebenaplňující) proroctví o lednovém efektu. Reakce na negativní zprávy byly velmi vlažné a naopak každá zpráva pozitivní podnítila další apetit nakupujících.

Co nás ale čeká dál? Budou dobré zprávy pokračovat? Opravdu máme to nejhorší za sebou?

Domnívám se, že přichází jeden z bodů zlomu. Nejstarší americký index Dow Jones Industrial Avarage se dostal do oblasti silné technické rezistence (a S&P 500 k ní má kousek), kouzlo lednového efektu zítra vyprší. Únor může být klíčový pro vývoj celého roku 2012. Ačkoliv se situace v Americe evidentně zlepšuje, tak Evropa zatím nemůže říci, že má nejhorší za sebou. Její zadluženost bude dlouhodobým problémem a mohla by stále více rozevírat nůžky mezi západoevropskými a americkými trhy.

DJIA - investor.jpg

Každopádně se v únoru nudit nebudeme. Trh je evidentně překoupený a rezistence vůči špatným zprávám z Evropy nemusí trvat věčně. Nezbývá nic jiného než být opatrný...

Na závěr tohoto obecného „profit warningu“ názor zvenčí. Dennis Slothower, jeden z mála analytiků, který předpověděl pád burz v roce 2008, vydal nový report, ve kterém varuje před krachem na trzích, jenž vypukne po 31. 1. 2012. Jeho technické indikátory mu prý ukazují, že jsme v předchozích měsících byli svědky manipulace trhu, která právě končí. Ale věřte analytikům, že… :-).

Hodně štěstí všem, nejen v únoru a nejen na burze.

Investor


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  •  
    30.1.2012 14:40

    Proč lidé ještě používají Dow Jones Industrial Avarage? Protože jsou nepoučitělní. Tento index má špatnou konstrukci a tudíš němá žádnou vypovídací schopnost. Každý split jendotlivé akcie mění váhy indexu. Ano, vím že je tam korekční koeficient, ten ale nic neřeší. To že se tento index dostal do technické rezistence vypovídá pouze to, že to nic nevypovídá.
    ChAo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data