Aktualizováno Index průmyslové aktivity v New Yorku se v červnu dostal zpět do zelených čísel. Po květnovém poklesu na -1,43 bodu se zvedá na 7,84, přičemž trh čekal nulu. Aktivita v průmyslu tak podle tohoto průzkumu mírně roste, zatímco se předpokládala stagnace. Přesto celkově newyorský průzkum nepotěšil, neboť dílčí indexy se většinou výrazně zhoršily. Především jde o index nových objednávek, který spadl na -6,68 bodu, a index zaměstnanosti klesající na nulu. V obou případech jde o nejslabší výsledek od ledna.
Vedle toho data naznačují značný úbytek rozpracovaných objednávek, kde příslušný index klesl na -14,52 bodu. Dodávky zákazníkům také klesaly - index padá na -11,77 bodu. Ke zlepšení na trhu práce americký průmysl v posledních měsících nepřispívá, spíše naopak. Že se situace nelepší, naznačuje nejen zmíněný pokles indexu zaměstnanosti, ale také propad indexu průměrného pracovního týdne na -11,29. Podle toho firmy nenabírají nové zaměstnance a navíc ti stávající pracují méně dlouho.

Navíc podobnou situaci průzkum ukazuje nejen u současného stavu, ale rovněž u očekávání. Celkový index očekávaných podmínek se zhoršil jen mírně na stále slušných 24,98. Výraznější propad na 19,77 ale registrují očekávané nové objednávky a hlouběji pod nulu zamířily očekávané rozpracované objednávky. Index očekávané zaměstnanosti je jen těsně nad nulou s nejhorším letošním výsledkem 1,61, pod nulu se propadá index očekávané délky pracovního týdne. Negativní hodnocení se projevilo také na očekávaných investičních výdajích.
Výsledky průzkumu trochu paradoxně ukazují, že průmyslové firmy hodnotí svou celkovou situaci relativně příznivě, ale při konkrétnějších dotazech projevují narůstající pesimismus. První červnový průzkum tak naznačuje, že americký průmysl se i nadále potácí mezi poklesem a mírným růstem a jeho silnější oživení stále nepřichází.