Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bank of America naservírovala slušné výsledky, akcie rostou o procento

Bank of America naservírovala slušné výsledky, akcie rostou o procento

15.10.2014 14:16
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Bank of America dnes zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Upravený zisk na akcii dosáhl 42c a překonal konsensuální odhad nastavený na 32c. Po započtení vlivu soudního vyrovnání (5,2 mld. USD) však EPS dosáhlo záporné hodnoty (-1c).

boa
*očištěný o vliv vyrovnání s Department of Justice (DoJ) a dalšími federálními agenturami ve výši 5,2 mld. USD. S jeho započtením EPS vykázal hodnotu -1c.
** upraveny na základe FTE basis


Na úrovni tržeb společnost hlásí y/y pokles o 1,4% na 21,4 mld. USD. Čistý úrokový příjem meziročně nedoznal příliš velké změny, když negativní efekt slabších objemů úvěrů a nižších úrokových sazeb vyrovnalo zlepšení nákladů financování. U něj se projevil pokles o 10 bps u sazeb pro dlouhodobé dluhy. Co se týče samotné čisté úrokové marže, tak ta sice meziročně skončila hodnotou 2,29 % níže, avšak mezikvartálně doznala zlepšení o 7 bps.

Bank of America pak vykázala rekordní tržby na úrovni správy aktiv a investičního managementu, na který se řada bank přesouvá z tradičnějších oblastí FICC, které jsou kapitálově náročnější. I FICC však meziročně vykázalo slušné výsledky, když tržby rostly díky vyšší volatilitě na trzích.

Neúrokové náklady pak meziročně stouply téměř o 20 %, když se projevily vyšší náklady soudních sporů týkajících se hypoték, jejichž efekt alespoň částečně tlumila personální nákladová úspora. Banka mezikvartálně propustila 2 % svých zaměstnanců na plný úvazek. S ohledem na náklady spojené se soudním vyrovnáním (DoJ a další federální agentury) banka ve druhém čtvrtletí pokračovala v navyšování svých rezerv. Jejich hodnota dosáhla 636 mild. USD, což meziročně představuje růst na více než dvojnásobek. Banka čistou tvorbou rezerv ustoupila od kroku z posledního čtvrtletí, kdy přikročila k rozpuštění rezerv v hodnotě 600 mil. USD. Současným krokem tak zatěžuje výsledovku, namísto pozitivnějšího vlivu, který v opačném případě způsobilo ve druhém čtvrtletí realizované rozpouštění rezerv (na který banka nyní nemá prostor).

Příznivější zprávou je naopak kapitálová pozice. Kapitálová přiměřenost dle Basel III zůstala beze změny na 12 % rizikově vážených aktiv (RWA), a to navzdory poklesu hodnoty kapitálu. Ten totiž vyvážil pokles RWA o více než procento, což je odrazem zlepšené kvality portfolia. Také tzv. supplementary leverage ratio (poměr vlastního kapitálu k aktivům bez ohledu na rizikovost jednotlivých tříd aktiv) dosahuje hodnotou 5,5 % vyšší úrovně, než je regulatorně vyžadováno (5 %).

Akcie Bank of America na zprávy reagují v premarketu růstem o 1 %. Kvartální dividenda dosáhla 5c.


Čtěte více:

Bankovní hody jsou tu - JPMorgan odhalila výsledky za 3Q
14.10.2014 13:49
JPMorgan odstartovala dnešní bohatou nadílku hospodářských výsledků am...
Nemastná neslaná Wells Fargo v 3Q14 - výsledky v souladu s očekáváním
14.10.2014 14:06
Americká světově nejhodnotnější banka Wells Fargo právě dnes vyhlásila...
Citigroup v 3Q positivně překvapila, akcie v premarketu + 2,5 %
14.10.2014 14:10
Třetí největší americká banka dnes zveřejnila výsledky hospodaření za ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data