Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Japonské akcie a propad ceny ropy poslal asijské akcie znovu do ztrát

Japonské akcie a propad ceny ropy poslal asijské akcie znovu do ztrát

26.01.2016 8:33
Autor: Pavel Daniel

Ziskové seance v Asii zastavilo úterní oslabení. Většina asijských kapitálových trhů kvůli opětovnému propadu ceny ropy, která se dostala pod 30 amerických dolarů za barel a ztrátám japonských akcií, totiž hlásí poklesy. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific odepsal 0,9 procenta na 118,75 bodu.

Jihokorejský akciový index Kospi ztrácí aktuálně 1,15 procenta. Novozélandský akciový index S&P / NZX 50 ztratil 0,3 procenta. Austrálie má kvůli státnímu svátku v úterý 26. ledna kapitálové trhy zavřeny. Japonský index Topix klesá o 2,3 procenta na 1 360,23 bodu, index Nikkei 225 uzavřel seanci o 2,35 procenta slabší na 16 708,90 bodech.

Čínské akcie ztrácely také, když index Shanghai Composite Index doslova krvácí o 6,5 procenta. Podle agentury Bloomberg index v letošním roce ztrácí přes 17 procent. Důvodem jsou obavy o zpomalení růstu v Číně a oslabování cen komodit. Index CSI 300 odepisuje přes 6 procent. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises aktuálně padá o 3,43 procenta a index Hang Seng o 2,23 procenta. Analytici se shodují v tom, že nyní se čeká na to, jaké opatření proti volatilitě na trzích přijmou čínské úřady a jak silně budou opatření účinná. 

Ceny ropy nabraly po pondělku znovu klesající tendenci a spadly pod 30 amerických dolarů za barel. Důvodem je podle analytiků zpráva o nadměrných zásobách ropy. Cena ropy WTI na New York Mercantile Exchange klesla o 2,49 % na 29,64 USD za barel. Cena ropy Brent odepsala 1 % na 30,73 USD za barel.




Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.03.2026
15:28BNP Paribas a Morgan Stanley uvádí zelený dluhopis proti tání ledovců
10:08Víkendář: Umělá superinteligence je tu
06.03.2026
22:02Wall Street pod tlakem: drahá ropa a slabá data z trhu práce srážejí indexy  
18:37Není rotace jako rotace
16:22Pale Fire Financing a.s.: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
15:35Verdad Capital: Obavy z neobchodovaných půjček a private equity jsou namístě
15:21Po slibném startu brzda. Americký trh práce překvapil propadem a staví Fed před dilema
13:52Perly týdne: Bod zvratu a boje v již skončených válkách
12:56ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:13Tykačův Belviport navýšil podíl v ČEZ na tři procenta
12:02Oracle zpomaluje nábor a propustí tisíce zaměstnanců. Investice do AI datacenter tlačí cash flow do záporu  
11:41Íránská krize zastiňuje data. Akcie doufají v rychlé řešení, dluhopisy vidí problémy  
10:26Mzdy ke konci roku rostly rychleji zejména díky energetice a službám
10:10Hormuzský průliv se zastavil. Tankery stojí, cena ropy Brent stagnuje
8:55Hormuz stojí, trhy vyčkávají. Evropa ale otevře v zeleném  
8:53Rozbřesk: Česko snižuje výdaje na obranu. Kdy přijde Trumpův hněv?
6:30Clough: Vracíme se do dezinflačního období s velmi nízkými sazbami
05.03.2026
22:00Trhy v pokračujícím konfliktu na blízkém východě stále pod tlakem  
17:22Co dovede riziková prémie?
15:58Nvidia s investicemi do OpenAI a Anthropicu skončí, řekl Huang

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data