Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vicepremiér Martin Jahn odchází z vlády!

Vicepremiér Martin Jahn odchází z vlády!

17.10.2005 9:25
Autor: 

Vicepremiér pro ekonomiku a nestraník Martin Jahn se rozhodl opustit vládu premiéra Jiřího Paroubka. Již minulý týden (13.10) bylo přitom signalizováno, že Jahn možná odmítne kandidovat ve volbách za ČSSD, jak strana plánovala. Podle zdrojů blízkých vicepremiérovi Jahn nesouhlasí s předpokládanou spoluprací ČSSD a komunistů při schvalování nového zákoníku práce v Poslanecké sněmovně, napsala agentura Reuters. Vicepremiérovi údajně také „nesedí“ příklon ČSSD k levicové politice, avšak tento důvod odchodu Jahn dnes popřel:.

"Můj odchod nijak nesouvisí s hrozící spoluprací ČSSD a KSČM," řekl na tiskové konferenci. "Sbližování nevidím jako důvod svého odchodu."

Novinkou je tak nyní především fakt, že Jahn odchází z vlády ještě před koncem volebním období, což se neočekávalo. Vicepremiér pro ekonomiku opustí vládu do konce tohoto roku, řekl dnes premiér Paroubek. “Jednáme s jedním nestraníkem”, který by měl Jahna nahradit, řekl premiér podle Reuters. Jahn údajně odchází do komerční sféry.

Koruna na informaci nereaguje a spolu s celým regionem mírně posiluje na 29,59 Kč za euro.

(zdroj: Reuters)


Váš názor
 • poslední Mohykán
  17.10.2005 11:04

  Tak nějak mi to připadá masový odchod lidí z bývalé NDR. Vtipně se říkalo "poslední zhasne...". Ve vláde je to se zastoupením ekonomů podobné. Zato odborových bosů je tam požehnaně. Tak nějak se nám ta rovnováha vytrácí. A nový ministr zdravotnictví - myslím pátý v řadě - ekonomické vzdělání také nemá. Tak nevím ....
  MartinFX
  • Ekonomicky vzdělaných
   17.10.2005 16:48

   Ekonomicky vzdělaných je v naší vládě asi tolik, kolik je šafránu na Marsu... Každý trochu inteligentnější ekonom byl z ČSSD buď odejit nebo raději odešel sám...
   QEntity
   • :-)
    18.10.2005 7:33

    Zato v PtákoStraně jich je ... se specializací tunelář všeobecný :-) Poslední veledílo těchto "ekonomů" - squeeze out po česku je skutečně "ekonomická" perla. Pokud by měli v těchto "myšlenkových pochodech" pokračovat, tak to nás Pán Bůh chraň a opatruj (ale bez Kalouska, že :-).
    PaulC
 • Zkreslený komentář
  17.10.2005 10:36

  Poslouchal jsem na ČT24 vystoupení pana Jahna i premiéra. K žádným dohadům které uvádí uvedený pochybný článek nezavdal ani jeden z nich příčinu. Jahn bude spolupracovat na koncepci programu ČSSD a odchází z důvodu lukrativní nabídky z privátního sektoru která nepočká, navíc mu nesedí politické manévry např KDUČSL a ODS které rozptylují sílu na nesmyslné diskuse.
  Černý
  • Tak, tak
   17.10.2005 11:07

   Každopádně je to škoda. Jahn měl dobré nápady a byl pro ČSSD protiváhou k příliš "rozdavačným návrhům" některých jejich ministrů. Pravdou je také, že každá partaj si ke konci volebního období drží ve vládě lidi, kteří budou znovu kandidovat a Jahnovi se do voleb moc nechtělo (politikem nikdy nebyl).
   PaulC
 • Pokud to někomu nedochází
  17.10.2005 9:32

  Pokud to někomu nedochází, tak to především znamená, že pan Jahn nedůvěřuje přihlouplým ekonomickým postojům Velké Bradavice... Máme se na co těšit...
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data