Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Nová tarifní struktura paušálů Českého Telecomu by měla být pozitivní pro jeho tržby

28.4.2005 11:26
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

Český Telecom představil nový ceník ke svým regulovaným tarifům, který následuje nařízení Českého telekomunikačního úřadu vydané v pondělí.
Podle očekávání došlo ke snížení paušálních poplatků o přibližně 10 Kč za měsíc, zatímco společnost musela odstranit volné minuty v částce přibližně 100 Kč za měsíc. Efektivně se tak měsíční paušální poplatek zvýší asi o 90 Kč.

Současně Český Telecom snížil ceny volání.

Domníváme se, že nová tarifní struktura bude pozitivní pro tržby ČT.


Váš názor
  • Pozitivní...
    28.4.2005 15:02

    Měsíční poplatek klesl o 10 Kč. Efektivně se zvýšil o 90Kč. Ale ty "volné koruny" (jak tomu jinak říci, kredit?) se, pokud vím, dotýkaly hovorů s terminací ve vlastní síti - takže prakticky s minimálními náklady navíc. Jediný zisk vidím v tom, že zákazníci budou zvyklí volat stále stejně a to, co se jim dříve započetlo do paušálu, budou nyní platit extra, i když minutové poplatky budou o něco levnější. V tomto tarifu se zákazníci dostanou na poplatky až asi o 70Kč vyšší při stejném množství volání. To už si mohou pořídit jiný tarif, jako je Telefon volno a pod. Suma sumárum se z pohledu Telecomu celkem nic nestalo, ale z pohledu ostatních operátorů ano. To pro Telecom asi zas tak dobrá zpráva nebude.
    mgns
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data