Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ: Vítěz tendru na Slovenské elektrárně má být znám 10. září

ČEZ: Vítěz tendru na Slovenské elektrárně má být znám 10. září

30.8.2004 9:28
Autor: 

Privatizační komise má vybrat vítěze tendru na Slovenské elektrárně 10. září, týden po uzavření termínu na podání nových závazných nabídek. Kupní smlouva by pak měla být podepsána do konce roku 2004. Zdroj: ČTK.

Připomínáme, že nedávno zveřejněné zprávy indikovaly vysoké šance ČEZu na výhru v tendru. V prvním kole ČEZ údajně nabídnul 0,77 mld. EUR za všechny aktiva SE s výjimkou bloků A1 a V1 jaderné elektrárny Bohunice. Společnost Enel, která požadovala zrušení některých dlouhodobých dodavatelských smluv SE, podala nejvyšší návrh s částkou 1 mld. EUR, zatímco ruský UES nabízí 0,47 mld. EUR za všechna aktiva společnosti. Náš odhad hodnoty vlastního kapitálu SE je maximálně 250 mil. EUR a domníváme se tudíž, že nabídka ČEZu je velmi agresivní.

Jan Hájek, Patria Finance


Váš názor
 • SE
  30.8.2004 11:25

  pane Hájku myslel jsem si, že píšete seriózně, ale určovat cenu SE bez podkladů a ostatních informací umíte, ale cenu samotného ČEZu, kde veškeré podklady máte k dispozici ne. Není to minimálně na zamyšlení? Přijde mi to od Vás nekorektní.Uveďte tedy podrobnosti o SE, závazky pohledávky, garance a další informace.
  akcionář.
 • Váš názor byl zrušen
  30.8.2004 10:48

  Váš příspěvek byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
  Mike
  • Váš názor byl zrušen
   30.8.2004 11:02

   Váš názor byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
   mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data