Termín pro podání závazných nabídek na koupi 66% státního podílu ve Slovenských elektrárních byl posunut na 28. července. ČEZ nedávno potvrdil, že podá nabídku na veškerá aktiva SE, tj. včetně jaderných aktiv. Zdroj: Reuters.
Připomínáme, že slovenská vláda upřednostní zájemce o koupi SE jako celku. Dosud celkem tři z pěti zájemců (včetně ČEZu) se zajímají o koupi jak jaderných, tak i nejaderných částí SE (italský Enel a ruský RAO UES jsou údajně další dva, zatímco rakouský Verbund a německý E.ON se zajímají pouze o nejaderné části společnosti).
ČEZ údajně uvažuje o podání nabídky na koupi státem vlastněného provozovatele polské přenosové soustavy PSE v příštím roce, deník Rzeczpospolita citoval generálního ředitele ČEZu M. Romana. PSE měla v minulém roce tržby 15,3 mld. zlotych (4,3 mld. USD). Zdroj: Bloomberg.
Jan Hájek, Patria Finance