Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČRa: návrh Netly na svolání MVH nesplňuje formální požadavky

ČRa: návrh Netly na svolání MVH nesplňuje formální požadavky

26.06.2003 15:54
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy ČRa
(Praha, 26. června 2003) - Žádost o svolání mimořádné valné hromady, kterou akciová společnost ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE obdržela od právního zástupce jednoho z minoritních akcionářů společnosti - kyperské firmy Netla Management Limited – v podobě, v jaké byla doručena ČRa, a. s., nesplňuje formálně právní požadavky.

ČRa, a. s. včerejší tiskovou zprávou oznámila obdržení žádosti a potvrdila, že začala v souladu se zákonem připravovat mimořádnou valnou hromadu. Po důkladné právní analýze právníky společnosti však bylo zjištěno, že český právní zástupce společnosti Netla Management Limited podal žádost o svolání mimořádné valné hromady na základě plné moci, jejíž doba platnosti podle všeho uplynula. „Věříme, že Netla rychle odstraní tento nedostatek. Už jsme dnes kontaktovali právního zástupce společnosti a na nedostatek je upozornili,“ řekla k tomu mluvčí společnosti. Pokud představenstvo obdrží platnou žádost o svolání mimořádné valné hromady od společnosti Netla Management Limited, bude mimořádná valná hromada svolána v zákonné lhůtě. Datum, místo konání a pořad jednání budou včas zveřejněny spolu s případnými komentáři.

I přes výše uvedené skutečnosti se akciová společnost ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE rozhodla, že z důvodu zachování informovanosti akcionářů je vhodné uvést plné znění pořadu jednání uvedeného v žádosti společnosti Netla Management Limited. Zmíněný pořad jednání je uveden v příloze.

Příloha

Body pořadu jednání uvedené v žádosti společnosti Netla Management Limited:

(1) Zahájení a kontrola usnášeníschopnosti valné hromady.

(2) Schválení jednacího a hlasovacího řádu valné hromady.

(3) Volba orgánů valné hromady (4) Podání a projednání vysvětlení představenstva ČRa (bod č.8 a č.21 pořadu jednání) ke:

a) ČRa provedenému znaleckému ocenění tržní hodnoty 39,2% akcií RadioMobil, a.s. na částku CZK 5,133 mil;

b) skutečné tržní hodnotě akcií RadioMobil, a.s

c) porovnání tržní hodnoty akcií RadioMobil, a.s ve výši CZK 5,133 mil s tržní hodnotou podílu Eurotel Praha, spol. s.r.o.;

d) tomu, zda se představenstvo ČRa, jednající s péčí řádného hospodáře, skutečně nadále ztotožňuje se svým názorem, že tržní hodnota 39,2% akcií RadioMobil a.s. je CZK 5,133 mil;

e) rozdílu v názoru představenstva ČRa dle písm. (d) výše na tržní hodnotu akcií RadioMobil, a.s s názory nezávislých odborníků a znalců;

f) porušení povinnosti představenstva ČRa uložit znalecké posudky dle písm. (a) výše do sbírky listin obchodního rejstříku dle § 27a (2) písm. (g) ObchZák a opatřením přijatým představenstvem ČRa v této věci;

g) opatřením představenstva ČRa přijatým v souvislosti s klamavou resp. nesprávně určenou tržní hodnotou akcií RadioMobil a.s, včetně zabezpečení informovanosti ve smyslu § 80 ZoCP;

h) vlivu klamavé resp. nesprávně určené tržní hodnoty akcií RadioMobil a.s. na kurs akcií ČRa a veřejné trhy;

i) vlivu klamavé resp. nesprávně určené tržní hodnoty akcií RadioMobil a.s. na případnou nabídku převzetí týkající se akcií ČRa;

j) určení odpovědnosti za klamavou resp. nesprávně určenou tržní hodnotu akcií RadioMobil, a.s. a opatřením představenstva ČRa v této věci.

(5) Podání a projednání vysvětlení představenstva ČRa (bod č. 8 a č. 21 pořadu jednání) ke:

a) zvýšení základního kapitálu v Contactel s.r.o, kapitalizaci pohledávek ČRa v Contactel s.r.o a převodu resp. budoucímu převodu podílu ČRa v Contactel s.r.o. dle opčních smluv uzavřených mezi společníky Contactel s.r.o.; podmínkám takovéhoto převodu, vztahu mezi zvýšením základního kapitálu v Contactel s.r.o., kapitalizací pohledávek a převodem resp. budoucím převodem podílu ČRa v Contactel s.r.o. a záležitosti vynaložení péče řádného hospodáře představenstva ČRa a v těchto věcech;

b) znaleckému ocenění tržní hodnoty podílu ČRa v Contactel s.r.o;

c) činnosti představenstva ČRa ve vztahu k podílu ČRa v Contactel s.r.o. a vlivu takovéto činnosti na kurs akcií ČRa;

d) finančním ztrátám ČRa v souvislosti s investicemi ČRa do Contactel s.r.o, převodem resp. budoucím převodem podílu ČRa v Contactel s.r.o. a opatřením přijatým představenstvem ČRa v této věci;

e) základním obchodním vztahům mezi ČRa a Contactel s.r.o., jejich porovnání a zhodnocení pro Čra.

(6) Podání a projednání vysvětlení představenstva ČRa (bod č. 8 a č. 21 pořadu jednání) ke:

a) zásadním aspektům současného stavu a budoucího vývoje v ČRa;

b) oznámení BIVIDEON B.V. o dobrovolné nabídce převzetí týkající se akcií ČRa;

c) nabídce převzetí týkající se akcií ČRa a přiměřené ceny akcií ČRa;

d) vynaložení péče představenstva ČRa o adekvátní vývoj kursu akcií ČRa na veřejných trzích;

e) zabezpečení řádné, včasné a pravidelné informovanosti akcionářů ČRa o vývoji v ČRa a dopadu tohoto vývoje na ostatní akcionáře ČRa;

f) hodnotě a kursu akcií ČRa a zhodnocení vlivu představenstva ČRa na jejich výši.

(7) Podání vysvětlení dozorčí rady ČRa k záležitostem uvedeným v bodech 4,5 a 6 výše.

(8) Projednání a schválení otevřeného dopisu akcionářů ČRa určeného pro Deutche Bank A.G. k působení Deutsche Bank A.G. a BIVIDEON B.V v ČRa, činnosti ČRa řízené představiteli Deutsche Bank A.G a BIVIDEON B.V., plnění zákonných povinnosti představenstva ČRa vůči společnosti, jejím akcionářům a veřejným institucím a vlivu takovýchto skutečností na veřejný trh s akciemi ČRa a akcionáře ČRa.

(9) Projednání a schválení otevřeného dopisu akcionářů ČRa určeného Burze cenných papírů Praha, a.s., the London Stock Exchange, Komisi pro cenné papíry a the Financial Services Authority o činnosti představenstva ČRa, plnění zákonných povinností představenstva ČRa vůči společnosti, jejím akcionářům a veřejným institucím a vlivu takovýchto skutečností na veřejné trhy s akciemi ČRa.

(10) Projednání a schválení otevřeného dopisu akcionářů ČRa určeného auditu ČRa společnosti KPMG Česká republika Audit, spol. s.r.o. o činnosti ČRa, plnění zákonných povinností představenstva ČRa vůči společnosti, jejím akcionářům a veřejným institucím a vlivu takovýchto skutečností na hospodářské výsledky ČRa.

(11) Schválení zásad pro představenstvo ČRa ohledně zabezpečení řádné, včasné a pravidelné informovanosti akcionářů ČRa o vývoji v ČRa a dopadu tohoto vývoje na ostatní akcionáře ČRa.

(12) Schválení zásad pro představenstvo ČRa ohledně zabezpečení účinné informovanosti Komise pro cenné papíry a organizátorů veřejných trhů a sjednání informační nápravy ohledně skutečné tržní hodnoty 39,2% akcií RadioMobil a.s.

(13) Schválení zásad pro představenstvo ČRa ohledně zabezpečení péče o adekvátní a neklamavý vývoj kursu akcií ČRa na veřejných trzích.

(14) Schválení zásad pro představenstvo ČRa ohledně ukončení trvání opční smlouvy ze dne 27. 12. 2001.

(15) Schválení zásad pro představenstvo ČRa ohledně určení skutečně tržní hodnoty akcií RadioMobil a.s. a jednání o uzavření smlouvy o prodeji akcií RadioMobil a.s investoru.

(16) Projednání a schválení pověření představenstva ČRa provedením odborného ocenění tržní hodnoty 39,2% akcií RadioMobil a.s. podílu ČRa v Contactel s.r.o. poradenskou divizí společnosti Deutsche Bank A.G.

(17) Schválení zásad pro představenstvo ČRa ohledně úpravy hospodářských výsledků ČRa v návaznosti na skutečnou tržní hodnotu akcií RadioMobil a.s. a skutečnou cenu opční prémie dle opční smlouvy ze dne 27. 12. 2001.

(18) Rozhodnutí o odvolání členů představenstva ČRa.

(19) Rozhodnutí o volbě členů představenstva ČRa.

(20) Rozhodnutí o odvolání členů dozorčí rady ČRa (s výjimkou členů odvolávaných zaměstnanců dle §200 ObchZák).

(21) Rozhodnutí o volbě členů dozorčí rady ČRa (s výjimkou členů volených zaměstnanci dle § 200 ObchZák).

(22) Závěr valné hromady.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.02.2021
9:17Víkendář: Jak se americké univerzity dostaly na světovou špičku
27.02.2021
16:12Project Syndicate: Texas zamrzl přesně podle plánu ekonomů
9:07Víkendář: Krugman o ekonomice, stimulaci a Číně
26.02.2021
22:10Tahounem seance technologie, Facebook +1,15 %  
20:08Vláda schválila nový nouzový stav do 28. března, ministerstvo zdravotnictví dostane větší pravomoci
18:14Výnosy zůstávají nahoře, technologie obrátily vzhůru, eurodolar pod 1,21  
17:58Čína pomohla USA s inflací
16:20Získejte záznam webináře: TRHY versus REALITA. Kam pro ZISKY v covidové době?
15:37Volkswagen: Letos čekáme oživení dodávek i tržeb. Akcie obrátily do plusu
15:22Centrální banky říkají: Tištění peněz zatím nekončí. Trhy to ale nekupují
13:59Perly týdne: Výnosy, inflace a akcie. A dávejte si pozor na psa!
13:11Tržby skupiny Deutsche Telekom loni překonaly 100 miliard eur
12:22Erste Bank: Slušná sada čísel za 4Q20 a letos potenciální dividenda 1,5 EUR na akcii (komentář analytika)  
11:48Výnosy rostou moc rychle, co na to Fed? Akcie se sbírají po propadu  
11:41Vlastník British Airways má kvůli pandemii rekordní ztrátu
11:06Nové investiční tipy Patrie: Cyklické tituly a strukturální trendy  
10:51Airbnb je v hluboké ztrátě, čeká ale výrazný nárůst cestování
10:20Kofola oznámila plánovaný nákup vlastních akcií pro účely opčního programu
9:12Rozbřesk: Vidina tvrdších opatření drží korunu pod tlakem
9:03Twitter chce do 2023 dvojnásobné tržby, akcie včera na rekordu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data