Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Komise udělila společnosti AVS souhlas s dobrovolnou nabídkou převzetí akcií ČS

04.04.2002 18:01
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy KCP:
Dne 4. dubna 2002 Komise vydala rozhodnutí, kterým společnosti DIE ERSTE österreichische Spar-Casse Anteilsverwaltungssparkasse (AVS), udělila souhlas s nabídkou převzetí, týkající se kmenových akcií ISIN CZ0008023801 vydaných společností Česká spořitelna. Nabídka převzetí je činěna jako dobrovolná, její doba závaznosti byla stanovena na 5 týdnů, tedy do 10. května 2002, a navržená cena je 375 Kč. Komise společnosti AVS dále uložila průběžně uveřejňovat výsledky nabídky převzetí.

Komise na základě žádosti AVS doručené dne 22. března 2002 přezkoumala podstatné náležitosti obsahu nabídky převzetí a došla k závěru, že jsou v souladu se zákonem. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o dobrovolnou nabídku převzetí, nepřezkoumávala Komise přiměřenost navrhované ceny.

V případě, že společnost AVS dosáhne nebo překročí na základě této dobrovolné nabídky převzetí dvoutřetinový nebo tříčtvrtinový podíl na hlasovacích právech ve společnosti Česká spořitelna, bude spolu s osobami jednajícími ve shodě povinna učinit povinnou nabídku převzetí, při níž Komise mimo jiné schvaluje navrhovanou cenu. Osobou jednající s AVS ve shodě je společnost Erste Bank, dceřiná společnost AVS, která je majoritním akcionářem České spořitelny.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data