Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ: Vyšetřování členů dozorčí rady

ČEZ: Vyšetřování členů dozorčí rady


Po zveřejnění informací, že policie začala vyšetřovat některé členy dozorčí rady v souvislosti s opčním programem, vydala společnost ČEZ tiskové prohlášení. Opční program byl jako standardní motivační nástroj schválen valnou hromadou v roce 2001. Program byl sestaven prestižními právnickými kancelářemi v souladu se světovými standardy a českými zákony. ČEZ má reference od renomovaných právních autorit, které potvrzují soulad s právním řádem a společnost je připravena při vyšetřování spolupracovat.

Náš názor: Opční program ČEZu, který je standardním motivačním nástrojem, funguje od roku 2001 a letos v květnu byl revidován s ohledem na silný nárůst ceny akcií společnosti. Ti, kteří se stali členy představenstva až po květnu 2006 jsou omezeni na maximálně 100% zhodnocení a programu se mohou účastnit nejdříve po třech letech.


Váš názor
 • Akcie ČEZ
  6.1.2007 22:04

  Akcie ČEZ jsou právě tou dleší dobou podhonoceny, měly by být mnohem mnohem vyšší !!!
  Jiří Fajkoš
 • Čez
  5.1.2007 17:21

  Hoši,já jsem jenom obyčejný vesnický hranol,který si cca před 5 ti lety koupil 1000 ks 4ezu za cenu okolo 105Kč.Vůbec nerozumím investování,ale díky těmto pánům jsem teď skoro milionář.Takže závěr-vůbec se na ně nezlobím,naopak..
  Vojta z mlejna
 • Váš názor !
  5.1.2007 11:30

  To není pánové žádný názor ! , ale odpapouškování jakéhosi stavu nápravy , ale opět s křížkem po funuse.
  aaa
 • nemotivace
  5.1.2007 10:14

  Motivační programy jsou sice běžné, ale zde jde o to, jak se konkrétně prováděly. A těžko uvěřit, že by renomované kanceláře radily (i když za své rady vyinkasovaly slušné prachy), kdy má společnost kupovat akcie, jak vyhonit kurz nahoru, aby si člen vedení mohl výhodně prodat, což jiný akcionář výhodněji nesvede. A v tom je ten problém mimo i nadstandardní odtok peněz za odměny z kapes daňových poplatníků.
  právník
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data