Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kandidáti na šéfa ČT staví na úsporách a vlastní tvorbě

Kandidáti na šéfa ČT staví na úsporách a vlastní tvorbě

21.9.2011 15:17
Autor: mediafax

Rada ČT dnes volí nového generálního ředitele České televize. Kandidáti ve svých proslovech hovoří především o úsporách a vlastní tvorbě. Volba nového generálního ředitele České televize (ČT) bude probíhat tajně a vícekolově.

Na úspory chce klást důraz i současný výkonný ředitel České televize Roman Bradáč, který se chce rovněž zaměřit na vlastní tvorbu. "Finanční prostředky můžeme získávat úsporami," uvedl před radními Bradáč s tím, že další cestou, kde ČT může získat peníze, jsou koprodukce.

Bradáč je podle svých slov připraven pokračovat s drobnými úpravami v restrukturalizaci České televize, kterou zahájilo předchozí vedení. Chtěl by ustanovit uměleckou radu veřejnoprávní televize a také finanční prověrku výstavby studia v Brně. Požadovaných 700 až 750 milionů korun na brněnské studio by totiž podle něj zamezilo investicím do pražského zpravodajského newsroomu.

V samotném vysílání se Bradáč hodlá vydat více cestou vlastní tvorby. Ve zpravodajství navrhuje dvě hlavní zpravodajské relace - na ČT1 a na ČT24, kde by se hlavní události vysílaly později než v současnosti.

I Petr Dvořák přednesl před radními svou vizi úspor v České televizi. V nejbližších letech by rád ušetřil zhruba 400 milionů korun, které by poté chtěl investovat do vlastní tvorby. "Určitě bych peníze hledal ve smlouvách, které Česká televize má, u dodavatelů či šetřením na zaměstnancích," řekl Dvořák.

Dvořákovým cílem je, aby ČT přinesla pořady, které budou odrazem doby. Podle něj jsou dva důležité body, které musí Česká televize vyřešit. Prvním je krize, a to nejen finanční, ale také krize programu a vlastní výroby. "Druhým významným projektem je návrh nového kanálu zaměřeného i na dětské pořady," dodal Dvořák. 

Také další z kandidátů - Hynek Chudárek - hovořil před radními o úsporách. Už dříve prezentoval, že by, pokud se stane šéfem ČT, mělo z České televize odejít zhruba 500 lidí z celkových 2800 zaměstnanců. V České televizi je podle něj přezaměstnanost a musí to vnímat i odboráři.

Chudárek hodlá stavět i na úsporách ve vrcholovém managementu, když chce devítičlenný management ČT, a to včetně šéfů TS Brno a TS Ostrava. "Nechci ale dělat žádný hurá styl, který by vyhnal lidi z televize do ulic. Využil bych i odchodů do důchodu," řekl Chudárek.

V případě svého úspěchu dále plánuje například kontrolu režijních nákladů i výběru koncesionářských poplatků. Chudárek dále radním připomněl, že v soukromém systému uspěl a že je úspěšným manažerem a rád by uspěl i v České televizi.

Jan Svoboda by chtěl zavést pátý, a to multimediální a nelineární kanál. Pokud by uspěl, chce do České televize přivést tým kvalitních lidí. "Jsem člověk mladý, energický a odvážný. Možná nemám tolik zkušeností jako ostatní kandidáti, ale dokážu se obklopit týmem kvalitních lidí, které do ČT dovedu přivést," upozornil Svoboda.

Podle něj je problémem výstavní skříně České televize - ČT1 - pokles sledovanosti z 20 na 15 procent a také odliv kategorie mladších diváků. Svoboda by rád spolupracoval s Čestmírem Kopeckým a také v rámci svého budoucího mezinárodního týmu s baronkou Tinou Stowellovou, která pracovala pro televizní a rozhlasovou stanicí BBC.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y