Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ERÚ chce zpřísnit podporu kombinované výroby elektřiny a tepla

ERÚ chce zpřísnit podporu kombinované výroby elektřiny a tepla

27.10.2011 16:46
Autor: ČTK

Energetický regulační úřad (ERÚ) chystá na rok 2012 zpřísnění podmínek pro poskytování příspěvku na kombinovanou výrobu elektřiny a tepla. Úřad chce nově zohledňovat například druh a cenu paliva, podpora bude záviset také na účinnosti konkrétních zdrojů. ERÚ to dnes oznámil v tiskové zprávě.

"Novou strategii v oblasti podpory kombinované výroby elektřiny a tepla bychom rádi představili již na jaře 2012," uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Kombinovaná výroba elektřiny a tepla patří spolu s obnovitelnou energií mezi státem podporované zdroje. V České republice podporu kombinované výroby elektřiny a tepla vymezuje energetický zákon formou příspěvku k ceně elektřiny. V cenovém rozhodnutí ERÚ je výše příspěvku rozlišena zejména podle velikosti instalovaného výkonu výroben.

Energetický regulační úřad se nyní intenzivně zabývá stanovením velikosti a výpočtem příspěvku na kombinovanou výrobu elektřiny a tepla pro rok 2012, ve kterém naposledy zachová současné dělení podpory podle instalovaného výkonu a dalších kritérií, sdělila mluvčí úřadu Jarmila Lehnerová.

Kombinovanou výrobu elektřiny a tepla podporuje řada zemí Evropské unie. Další rozvoj tohoto zdroje se předpokládá v souvislosti s opatřeními unie v boji proti globálnímu oteplování.


Váš názor
  • kto nám "podkuruje v EU 2011
    1.11.2011 7:09

    Spokojnosť euroobčanov odkázaných na teplo & kúrenie z centrálnych zdrojov a distribúcie je ako realita súčasťou našej eurovalovej situácie, v CZ & SR podobnou...Dotačná politika z čias "klausovania" 1990 až do rozdelenia a "volné pokračovanie" tejto metodiky až po rok 2004 po 2011 - to je UNIKÁTNA , ale nie eurounikátna forma, metodika a praktiky MAFIE a jej" energosekcie cz&sr" DO ROKU 2011 V ALTERNATíVE "SPOLUPRáCE" S NEVEDOMOU MLčIACOU čASťOU " našich národov". Ak ma niekto presvedčí o tom, že sa mi sníva 1990-2011, alebo ukáže svetu UNIFIKOVANE pôsobiaci trend EU, či jeho smernice v tejto "komerčnej EUROdisciplíne" tak má u mňa EUROMEDOVNíK 2011 - kontakt : tienovyprokurator@centrum.sk -odpoviem a dodám.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data