Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Penta podle HN chystá rekonstrukci Masarykova nádraží za 300 mil. Kč

Penta podle HN chystá rekonstrukci Masarykova nádraží za 300 mil. Kč

04.05.2012 9:24
Autor: ČTK

Investiční skupina Penta chce ještě letos začít s rekonstrukcí Masarykova nádraží v Praze. Přestavba památkově chráněné budovy nádraží by měla stát kolem 300 milionů korun a skončit by měla do dvou let. Původní osm let starý projekt počítal s přestavbou za osm až devět miliard korun. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny. 

Podle Petra Paličky, který řídí české realitní projekty Penty, nyní firma pracuje na dokumentaci nutné pro stavební povolení. Část z plánované sumy už Penta investovala loni v opravě střechy historické dvorany, jež byla v havarijním stavu. Letos by měla přijít na řadu rekonstrukce podlahy. "Precizujeme s Českými drahami rozsah oprav a časový horizont. Máme zájem ukončit rekonstrukci co nejdříve," řekl Palička. 

Zájem o rychlé jednání potvrdil člen představenstva Českých drah Vladimír Bail. "V této chvíli finalizujeme řešení rozporuplných otázek, které obsahují osm let staré smlouvy. Naše stanoviska se sbližují. Požadujeme ale, aby se nádraží začalo opravovat hned," uvedl. 

Penta od loňska ovládá firmu Masaryk Station Investments, která je 66procentním akcionářem ve společnosti Masaryk Station Development, v níž zbývající 34procentní podíl vlastní České dráhy. Smlouva z roku 2004 uzavřená firmami předpokládá společný rozvoj území v okolí Masarykova nádraží a následný odkup pozemků v majetku Českých drah. 

Částka, která z provozu nádraží poplyne do kapsy soukromníky ovládané developerské firmy Masaryk Station Development, by se měla podle Paličky zvednout z dosavadních zhruba čtyř milionů na 13 až 14 milionů korun ročně.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.05.2026
9:10Víkendář: Brazilská stagnace a brzda ze strany otroctví
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025
20:00ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data