Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Šéf PIMCO dále věří dluhopisům, červnové ztrátě navzdory

    Šéf PIMCO dále věří dluhopisům, červnové ztrátě navzdory

    27.06.2013 17:58

    Poslední týdny výprodejů na americkém dluhopisovém trhu vytlačily výnos desetiletého bondu k 2,6 procenta a spustily spekulace o „novém normálu“ 3 procent. Proti nim stojí společnost PIMCO (Pacific Investment Management Company) se svým dluhopisovým fondem.

    Bill Gross z vedení Total Return Fund ve své poslední zprávě uvedl, že desetileté výnosy vzrostly příliš vysoko, a dodal, že za adekvátní tržní úroveň by v současnosti považoval 2,2 procenta. Důvodem je přesvědčení, že ekonomika Spojených států je mnohem vzdálenější skutečnému oživení, než se domnívá centrální banka Fed, a že 2procentní inflační cíl je „vzdálená meta“.

    „Možná jsme na konci dubna dosáhli bodu obratu při nízkých výnosech u státních a korporátních dluhopisů i hypoték, toto je ale přehnané,“ napsal Gross. Důvěra v sílu vládních obligací nicméně stála Pimco nemalé peníze. Total Return Fund, který spravuje zhruba 285 miliard dolarů, od začátku měsíce prodělal 3,79 procenta. S tímto výkonem se ve srovnání 177 podobných fondů společnosti Lipper umístil jako dvanáctý nejhorší.

    Total Return Fund byl založen roku 1997 a pod vedením svého spoluzakladatele Billa Grosse dosáhl nejlepší výkonnosti v hodnocení společnosti Morningstar. Od začátku roku se nicméně čistá hodnota spravovaných aktiv snížila již o 4,57 procenta.

    Globální výprodej dluhopisů odstartoval 22. května, kdy ze záznamu z jednání měnového výboru Fedu vyplynulo, že program nákupu dluhopisů, který právě stlačoval výnosy dluhopisů a dodával energii růstu akcií, by mohl být brzy zeštíhlován. Prodejci dále „přitvrdili“ poté, co šéf Fedu Ben Bernanke v minulém týdnu možnost postupného utahování měnové politiky ještě v letošním roce potvrdil. Exit podmínil pokračujícím zlepšováním výhledu ekonomiky.

    Dluhopisový trh se v tomto týdnu mírně stabilizoval, 10letý výnos nicméně zůstává blízko 2letých maxim. Mohamed El-Erian, další z vedení Pimca, varoval, že Fed svým častým poskytováním informací o plánovaném průběhu QE riskuje destabilizaci finančního trhů. „Byli jsme svědky výrazné snížení chuti k riziku a odlivu peněz z dluhopisových fondů. Z technického hlediska je trh amerických bondů stále velmi zranitelný, ačkoli z pohledu fundamentu nabízí výrazná část výnosové křivky hodnotu,“ řekl El-Erian. 

     
    (Zdroj: CNBC, PIMCO)


    Čtěte více:

    Gross: Drogy centrálních bank dělají z ekonomiky zombii
    09.04.2013 12:30
    Obrovské injekce likvidity pumpované do finančního systému největšími ...
    Gross: Fed škodí ekonomice, snižujte riziko
    04.06.2013 15:53
    Vytrvalá politika americké centrální banky, založená na prakticky nulo...
    Anketa: Spustí Fed opouštěním QE armageddon, nebo úlevu?
    20.06.2013 18:19
    Akciové, dluhopisové i komoditní trhy prošly ostrými výprodeji po stř...
    Panický strach ze světa bez QE se šíří napříč trhy. Jediným útočištěm dolar
    21.06.2013 9:28
    Tak velký výprodej americké burzy letos ještě nezažily. Obavy ze změny...
    Fed hýbe s trhy a trhy s Fedem
    21.06.2013 18:39
    Spekulace, jestli americký Fed začne odbourávat QE, kdy a jak rychle, ...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    07.08.2026
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech
    13:32Nintendo navýšilo zisk o 150 procent. Switch 2 a Mario pomohly navzdory dražším čipům

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
    14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
    14:30USA - Změna počtu prac. míst