Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Americké trhy po včerejší přestávce pokračují v růstu, optimismus přiživila obří akvizice

    Americké trhy po včerejší přestávce pokračují v růstu, optimismus přiživila obří akvizice

    13.02.2014 22:01
    Autor: Jan Korb, Patria Finance

    US akciové indexy vstoupily do dnešního obchodního dne poklesem, který navazoval na nevýrazný vývoj v Evropě i Asii a také zveřejněné makroekonomické údaje. Lednové maloobchodní tržby klesly proti očekávané stagnaci a navíc prosincový údaj byl revidován směrem dolů. Týdenní žádosti o pracovní podpory pak přinesly očekávané údaje. Stěžejní událostí dnešního dne byla ale zveřejněná akvizice společnosti Time Warner (64,48 USD, -0,89%) Cable ze strany společnosti Comcast (53,06 USD, -3,96%) v objemu $45,2mld, obří transakce podpořila optimismus a ve spojení s výroky představitelů FEDu v tomto týdnu o očekávaném vývoji americké ekonomiky v letošním roce přispěla k celkovému růstu amerických trhů. Index S&P 500, který v úvodu obchodního dne hledal podporu na hladině 30D klouzavého průměru (1812b.) pak v rámci denního vývoje atakoval hladinu 1830b. a pohyboval se tak nejvýše od minulé středy, kdy jeho hodnota dosahovala i 1735b. (o 5,5% méně).

    Mimo akciový trh pak solidní výkonnost vykazovaly ceny drahých kovů i komodit, cena zlata dokonce překonala hladinu $1300/unci, kde se pohybovala naposledy začátkem loňského listopadu.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board