Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dodavatel finančních informací Markit získal primární emisí akcií 1,28 miliardy dolarů

Dodavatel finančních informací Markit získal primární emisí akcií 1,28 miliardy dolarů

19.06.2014 9:59
Autor: Redakce, Patria.cz

Dodavatel finančních informací Markit získal primární emisí akcií (IPO) 1,28 miliardy dolarů (25,8 miliardy Kč). Firma, která konkuruje globálním informačním agenturám Bloomberg a Thomson Reuters, to uvedla ve středu večer. Její akcie se dnes začnou obchodovat na americkém trhu Nasdaq.
Markit stanovila emisní cenu akcií na 24 dolarů, což bylo uprostřed orientačního rozpětí. Celá společnost tím dostala hodnotu 4,3 miliardy dolarů. Akcionáři firmy nakonec prodali investorům 53,5 milionu akcií, což je podle agentury Reuters o něco více, než Markit původně plánoval.

Markit založil Kanaďan Lance Uggla v roce 2001. Firma se zhruba 3200 zaměstnanci má po celém světě přes 3000 institucionálních klientů, mezi něž patří banky, investiční fondy a další finanční instituce. Loni společnost zvýšila tržby o deset procent na 948 milionů dolarů a její zisk vzrostl o 12 procent na 139 milionů dolarů. P/E ratio je 26,9 ale adjusted P/E ratio je 14,7.

Po firemním zaměstnaneckém fondu, který v Markit vlastní asi 12,5 procenta akcií, jsou největšími akcionáři firmy fond General Atlantic a singapurský státní investiční fond Temasek Holdings. Mezi velkými podílníky jsou také bankovní společnosti Bank of America, Deutsche Bank a Goldman Sachs, které využívají finančních dat a obchodních služeb Markit ke své práci.

Markit bude zalistována v indexu Nasdaq pod označením (tickrem) MRKT. Asi nejznámějším produktem společnosti Markit je tzv. Index nákupních manažerů (PMI – Purchasing Managers Index), který společnost pravidelně zveřejňuje, a který je považován za předstihový indikátor signalizující budoucí ekonomickou kondici v daném odvětví. Index je sestavován na základě dotazování manažerů velkých společností a mapuje jejich nákupní apetit (hodnoty PMI na 50 bodů značí expanzi, pod 50 bodů kontrakci oproti předcházejícímu období – typicky měsíci).

Zdroj: Markit, ČTK, IPO Alpha Search


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.06.2026
20:55Fed ponechal úroky beze změny, naznačil však jejich zvýšení
17:02Na jak silných nohou trh stojí po „11 % korekci“?
14:48Traders Talk: Polovodiče táhnou rally, ale mohou bolet nejvíc. Co teď hrát?
13:04SpaceX překonala Amazon a krátce i Microsoft. Její růst ale stojí na křehkých základech  
11:29Volatilita na techu a smíšené obchodování před premiérou nového šéfa Fedu  
10:22Jakub Blaha: Evropské automobilky v krizi, tlak na marže bude pokračovat  
9:12Rozbřesk: O krátkém a dlouhém konci české výnosové křivky. Jak se budou vyvíjet úrokové sazby?
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o stanovení MREL
8:46SpaceX pokračuje v letu do stratosféry, Volkswagen je pod tlakem a dnes bude mít premiéru nový šéf Fedu  
6:00Warsh chce změnit Fed. Méně komunikace, více flexibility  
16.06.2026
22:01Technologické akcie zastavily růst S&P 500, SpaceX výrazně posílil  
17:14Jen jedna dominance
16:22Yum! Brands prodává Pizza Hut za 2,7 miliardy USD. Dál sází na KFC a Taco Bell
15:41Konec dominance technologií? Podle Goldman Sachs se kormidlo otáčí směrem k cyklickým akciím  
14:13Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů
13:59CSG a Ukrainian Armor se dohodly na výrobě pohonných jednotek pro střely a drony
13:42Průzkum BofA: Investoři do AI mírně brzdí, ale z akcií stále neutíkají  
12:35Menší rozloha, vyšší standardy. Nové rezidenční projekty odrážejí proměňující se realitní trh
12:10Goldman Sachs: Trhy se přenastavily na růst sazeb, AI trend bude pokračovat
11:46Akcie rostou pomaleji, ale příznivý sentiment odolává rizikům na obzoru  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba