Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Volatilita směrem k FEDu eskaluje

Volatilita směrem k FEDu eskaluje

25.01.2022 22:01
Autor: František Kronus, Patria Finance

Stejně jako v posledních dnech, i dnes jsme viděli velmi volatilní obchodování v USA. Hlavní indexy oscilovaly ve velmi širokém pásmu (0 až -3 %). Nakonec uzavřely den v průměru s více než procentní ztrátou. Zdá se, že volatilita je způsobená střetem dvou odlišných názorů - část investorů vnímá aktuální propady jako příležitost (stejně jako tomu bylo několik posledních let), ovšem stále více investorů je nervóznějších než dříve a mají obavu, že další směřování FEDu může znamenat odklon od strategie "buy the dip". Osobně se přikláním spíše k táboru, který má ještě obavu z dalších možných propadů, ale i tak lze již najít mnoho zajímavých titulů s poměrně výraznou "slevou". Jinými slovy - využít aktuálních propadů dává smysl, ale stále bych doporučoval držet hotovostní rezervu na případné další dokupy.

Nejlépe se dnes dařilo jednoznačně energetickému sektoru (Exxon Mobil +2,9 %, Occidental +8,1 %, Chevron +4,3 %, Halliburton +7 %). Rovněž finanční sektor zaznamenal drobný růst (Bank of America +2 %, Citigroup +2,3 %, JPMorgan +1,1 %). Všechny ostatní hlavní sektory americké ekonomiky však ukončily den se ztrátou. Nejhůře dopadl technologický sektor (Apple -1,1 %, Alphabet -2,8 %, Nvidia -4,5 %, AMD -4,6 %).

Doufejme, že zítřejši zasedaní FEDu trhy uklidní a prozradí nám více o dalších plánovaných krocích, primárně pak jejich načasování. Na závěr přeji pevné nervy a hodně štěstí v této volatilní době.


Váš názor
  •  
    25.01.2022 23:32

    "Doufejme, že zítřejší zasedaní FEDu trhy uklidní a prozradí nám více o dalších plánovaných krocích..." Uklidní???? To jako, jo, zvyšovat sazby se nebudou, QE bude pokračovat....Takže si to zrekapitulme 1) stále je prováděno QE, 2) o zvyšování sazeb se pouze mluví, 3) letos údajně FED plánuje rozpouštět tu nafouklou rozvahu.....Takže se ještě z výše uvedeného nic fakticky nezrealizovalo a technologie už spadly o cca 13 % a ta volatilita.....jak to bude vypadat, až QE nebude, sazby vyskočí nahoru a bude se upouštět nafouknutá bublina??? Pamatuje někdo konec roku 2018 a začátek roku 2019 kdy Powel přispěchal zachránit trhy a prohlásil, že se zvyšováním sazeb je už konec..... Taky zítra čekám uklidnění do Powela....nástroje na boj s inflací máme a ekonomiku neohrozme....toto už konstatoval a zítra to bude opět papouškovat....nevěřím, že se letos sazby zvýší, nízké sazby jsou už něco jako drogy a trhy bez nich nedokáží už fungovat....
    abc1
    •  
      26.01.2022 8:10

      Jestli se Tvoje předpověď vyplní a FED nebude tento rok zvyšovat sazby tak smekám před Tvou předpovědí. Většina investorů to již považuje za hotovou věc, otázkou je jak rychle. Nicméně uvidíme .....
      petr12
    •  
      26.01.2022 0:15

      Nebo se taky bude Powell držet mandátu Fedu a na záchranu akciového trhu se zvysoka vy..re. To je to na co sázím já.
      ..
  •  
    25.01.2022 22:07

    MSFT v aftermarketu -8%
    bob
Aktuální komentáře
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data