Koruna se v závěru týdne uklidnila končí na úrovni 31,48 Kč/EUR, tedy o necelých 10 haléřů slabší než před týdnem. Americkému dolaru se ale dnes vůbec nedařilo, prudce oslabil až přes 1,2500 USD/EUR. K dolaru končí koruna posílením na 25,20 Kč/USD, během týdne se přitom kurz propadl až na 25,75 Kč/USD.
Eurokorunový trh byl dnes velmi klidný, návrh státního rozpočtu na rok 2005 byl sněmovnou schválen v prvním čtení. Jiné ekonomické zprávy zveřejněny nebyly. Ve zbytku středoevropského regionu byl většinou také klid, jediná slovenská koruna výrazněji posílila na 39,95 SKK/EUR.
Ani příští týden nepřinese mnoho kurzotvorných impulsů, bude se obchodovat podle nálady zahraničních investorů. V pondělí ČSÚ zveřejní informaci o maloobchodních tržbách za srpen, očekáváme růst o 3 procenta. Neočekáváme, že by koruna na údaj reagovala. Nejbližší pro devizový trh relevantní událostí bude jednání bankovní rady ČNB o sazbách 27. října. Očekáváme, že koruna v pondělí zůstane v blízkosti úrovně 31,50 Kč/EUR.
Dolar aktuálně obchoduje na kurzu 1,2280 USD/EUR. Během dnešního odpoledne ovlivnilo eurodolarový trh několik makroekonomických zpráv, po nichž americká měna propadla přes 1,2500 USD/EUR. Více informací o eurodolarovém trhu
ZDE.
Radim Krejčí, Patria Online