Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
FNM vyhlásil soutěž na poradce pro privatizaci Telecomu

FNM vyhlásil soutěž na poradce pro privatizaci Telecomu

14.1.2004 11:42
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy FNM
Fond národního majetku ČR („FNM“) dnes v návaznosti na rozhodnutí o zahájení privatizace majetkové účasti státu ve společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s. přijaté usnesením vlády č. 20 ze dne 7.1.2004 vyhlásil obchodní veřejnou soutěž k zadání veřejné zakázky na poskytování finančního poradenství v souvislosti s privatizací společnosti ČESKÝ TELECOM, a. s. (dále jen „Český Telecom“).

Úkolem finančního poradce bude zejména navrhnout vládě optimální způsob prodeje (návrh strategie, organizace, struktury a časového harmonogramu privatizace) majetkové účasti státu ve společnosti Český Telecom. V úvahu připadají dva základní způsoby privatizace, a to prodej majetkové účasti státu ve společnosti Český Telecom (a) formou přímého prodeje nabyvateli určenému na základě veřejného výběrového řízení, veřejné obchodní soutěže nebo jiného způsobu a (b) formou veřejné nabídky akcií na kapitálových trzích, resp. kombinace těchto variant. Po přijetí rozhodnutí vlády o způsobu prodeje s ohledem na doporučení poradce bude poradce asistovat FNM a vládě při přípravě a realizaci zvolené formy transakce.

Hlavními kritérii hodnocení předložených nabídek budou zkušenosti a reference z transakcí obdobného rozsahu z oblasti telekomunikací a nabídková cena vyjádřená variantně pro každou z variant prodeje, tj. pro realizaci přímého prodeje nabyvateli určenému na základě veřejného výběrového řízení, veřejné obchodní soutěže, nebo jiného způsobu, a pro realizaci nabídky akcií na kapitálových trzích. Předmětem hodnocení bude také složení realizačního týmu se znalostí českého ekonomického prostředí, zajištění kvalifikovaného zázemí v České republice, odborné znalosti a zkušenosti členů týmu z privatizačních transakcí, znalost světového, evropského a českého telekomunikačního trhu a dále schopnost identifikace potenciálních oborových a finančních investorů.

Zadávací dokumentaci k veřejné zakázce si zájemci mohou vyzvednout do 20. února 2004 včetně vždy pracovní dny mezi 9:30 a 11:30 v sídle FNM. Zájemci mohou své nabídky doručit FNM nejpozději do 20. února 2004, 12:00 hodin.

Pro posouzení a hodnocení nabídek byla vládou ustavena komise složená ze zástupců ministerstev financí, informatiky a vnitra a FNM.

Poznámka:
Tato zpráva má pouze informativní charakter. Závazné znění podmínek obchodní veřejné soutěže bylo zveřejněno v Obchodním věstníku České republiky č.2. Znění podmínek je rovněž k dispozici na internetových stránkách FNM.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů