Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Na evropské akcie si dnes

Na evropské akcie si dnes "došlápli" prodejci

02.12.2003 15:02
Autor: 

Evropa se po slibném začátku natrvalo usadila v červených číslech. Akcie si po dobrém závěru v USA nakročily také v Evropě do plusu, přesto se jejich směr změnil. Důvodem je vybírání zisků. Na trh se kromě korporátních zpráv dostávají také údaje o tržbách polovodičových firem. Dnes bychom se měli dozvědět listopadové tržby prodejců automobilů v USA.

Hlavní evropské indexy se odpoledne obchodují s půlprocentním propadem: britský index FTSE100 oslabuje o 0,7%, německý DAX slábne o 0,3%, francouzský CAC40 propadá o 0,3% a panevropský index DJ STOXX50 oslabuje o 0,1%. V sektorech se nahoře drží chemický průmysl +0,6%, technologie +0,3% a stavebnictví 0,2%, oslabují média 0,9%, potravinářství (–0,7%) nebo bankovnictví (-0,6%).

Bankovní dům Barclays oslabuje, přestože společnost potvrdila lepší než očekávaný celoroční zisk. Důvodem oslabení je vybírání zisků. Společnost Compass Group posiluje poté, co vydala předběžné celoroční výsledky hospodaření. V Evropě rostou polovodičové tituly, zpráva mezinárodní polovodičové asociace uvádí 23% nárůst říjnových tržeb. Podobně se očekává nárůst také u amerických firem.

Společnost Credit Suisse First Boston zvýšila cenu akcií Nokia Oyj na 18 euro z původního 17 eur, ponechává doporučení „outperform“. Rentokil oslabuje poté, co společnost uvedla, že zisk z forexových operací nedosáhl očekávání a tak titul propadá o víc jak 5%.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem
9:34Rozbřesk: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, optimismus na trzích pomáhá koruně
8:50Colt CZ se má dnes začít obchodovat v Amsterdamu, má nový ticker i cílovku Patrie. ASML těží z AI a Evropa čelí dalším rizikům  
8:48Pale Fire Financing a.s.: Notářský zápis ze schůze vlastníků dluhopisů PFF
8:37Nové střelivo pro další růst. Patria mění cílovou cenu pro Colt CZ  
6:09GQG Partners: Vysoké ceny energií ukončují technologickou bublinu
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index