Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Tisková zpráva Českých Radiokomunikací k pololetním výsledkům

31.7.2003 12:36
Autor: 

Následuje úplné znění textové části tiskové zprávy Českých Radiokomunikací
(Praha, 31.6. 2003) - ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE a.s. (ČRa) v prvním pololetí letošního roku vykázaly provozní zisk ve výši 25 mil Kč zejména v důsledku výrazného snížení provozních nákladů.

Celkové tržby za prodej vlastních výrobků a služeb dosáhly v prvním pololetí letošního roku výše 1 016 mil. Kč, což je meziroční pokles o 6,2%. Příčinou bylo hlavně meziroční snížení výnosů z telekomunikačních služeb o 9,9 % a výnosů z šíření rozhlasového signálu o 2 %. Výnosy z šíření televizního signálu naopak mírně vzrostly o 1 %.

Snížení výnosů z telekomunikačních služeb bylo způsobeno především cenovými poklesy v tradičních tržních segmentech ČRa ( pronájem pevných okruhů a datové služby). Vzhledem k oproti plánu pomalejšímu náběhu se nové hlasové a internetové služby zatím nijak výrazně na dosažených tržbách neprojevily.

ČRa vykázaly provozní zisk 25 mil Kč především v důsledku úsporných opatření v oblasti provozních nákladů ( -39,7%) a snížení osobních nákladů ( -21,1%). Položka saldo z finančních operací je výrazně ovlivněna zaúčtováním výnosových úroků ve výši 61 mil. Kč souvisejících s opční smlouvou mezi ČRa a dceřinou společností ČRa Limited. Tento výnos nemá reálný dopad na cash flow společnosti a v konsolidaci je eliminován.

„Ve druhé polovině roku 2003 se budeme dále zaměřovat na pokračující optimalizaci nákladů a zlepšení výnosů“, uvedl generální ředitel ing. Miroslav Čuřín a dodal: „ Růst a zachování výnosů bude hlavně záviset na úspěšnosti našich nových telekomunikačních služeb, které budou v blízké budoucnosti nabízeny na trhu po celém území republiky. Navzdory pomalejšímu vývoji výnosů v prvním pololetí roku 2003, než se očekávalo, zůstávají ukazatele EBITDA a celkový zisk v souladu s celoročními předpoklady.“


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data