Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Evropa následuje americké burzy níž … DJ STOXX -0.7%

    Evropa následuje americké burzy níž … DJ STOXX -0.7%

    08.11.2002 9:43
    Autor: 

    Evropské trhy dnes ráno po zahájení obchodování následují své "kolegy" ve Spojených státech a začínají obchodovat níže - DJ STOXX50 -0,71%, CAC40 -0,86%, DAX30 -1,10%, SMI -0,44%. Důvodem je především propad technologických indexů poté, co Cisco Systems snížilo svůj odhad tržeb v příštím čtvtletí na -4%. Dále jistě nepomohl výrok prezidenta George Bushe, že Irák je "ve vážném nebezpečí ozbrojené akce", pokud bez jakýchkoliv podmínek nevpustí do země zbrojní inspektory.

    Největší propad na evropských trzích dnes zažívá CS Group, která klesá o plná 3%, velmi těsně následovaná Philips Electronics (-2.67%) a Siemens (-2.62%). Na druhé straně stojí BASF AG, který posiluje o 0,98%, dále pak Nokia (+0,78%) a AstraZeneca Plc (+0,73%).

    Německý Infineon dnes publikoval své hospodářské výsledky za fiskální čtvrté čtvrtletí - tržby byly ve výši EUR 1,38 mld. (oček. EUR 1,28-1,38), EBIT je EUR -292 míl. (oček. EUR -220 mil. až EUR -190 mil.) a čistá ztráta EUR -506 mil. (oček. EUR -160 až EUR -140 mil.). Především údaj o čisté ztrátě je výrazně horší než se původně očekávalo a tlačí cenu akcie o více jak 6% níže. Firma současně přiznala, že v tomto čtvrtletí a pravděpodobně ani v příštím nečeká žádné oživení trhu, naopak předpovídá pokračující tlak na ceny. CEO na druhé straně vidí zdvojnásobení tržního podílu firmy na 6%.

    Petr Žabža

    Patria o prázdninách zprovoznila novou sekci Akcie Svět, která se soustřeďuje na vývoj akciových trhů v zahraničí. Kromě vývoje akciových indexů a zpráv zde naleznete rovněž informace o nejobchodovanějších zahr. akciích. Pro začátek podrobně monitorujeme bezmála 40 titulů, na Vaši žádost jsme však připravení tento počet zvýšit. V záložce diskuse Vám poskytujeme prostor pro Vaše názory na investice do jednotlivých titulů, což může napomoci Vašemu investičnímu rozhodování.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)