Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Nejlepší fondy v minulém týdnu: ČSOB, Union a AKRO, nejvyšší úrok: ŽB

6.11.2000 13:30
Autor: 

V kategorii otevřených podílových fondů peněžního trhu byly v minulém týdnu nejvýkonnější fondy "ČSOB český peněžní trh" a "Union peněžní trh", které připsaly podílníkům zhodnocení 0,07% (tj. 3,7% na roční bázi). Za posledních 6 měsíců byl pak nejlepší "1.IN IPB peněžního trhu" (1,83%, resp. 3,7% p.a.) a "Živnobanka sporokonto" (1,82%, resp. 3,7% p.a.). Vyplývá to z porovnání prováděného pravidelně na portálu Patria Online v sekci PENÍZE.

V kategorii otevřených fondů dluhopisového trhu byl v minulém týdnu nejlepší fond "AKRO OBLIGACE" s výnosem 0,16% (tj. 8,7% p.a.) následovaný "ČSOB Dluhopisovým fondem" (0,1%, resp. 5,3% p.a.). Za posledních 6 měsíců pak vede "1.IN IPB dluhopisový" s 1,63% (tj. 3,3% p.a.).

V kategorii termínovaných vkladů s neměnnou úrokovou sazbou nabízí mezi bankami v ČR při uložení 100.000 Kč na 6 měsíců nejvíce Živnobanka (4,32%), ČSOB (4,1%) a Unionbanka (4,05%).

Podílové fondy peněžního trhu jsou vhodným nástrojem pro ukládání volných finančních prostředků na 6-18 měsíců. Nabízejí nízké riziko, okamžitý přístup k penězům (obvykle do několika dní), naprostou průhlednost (cenu si můžete přečíst každý den na Internetu) a při uložení nad 6 měsíců osvobození od patnáctiprocentní daně. Zejména poslední výhoda je důvodem jejich velké oblíbenosti, kvůli které do nich putuje stále více peněz z termínovaných účtů u bank.

Fondy dluhopisového trhu jsou určeny pro ukládání peněz na delší dobu - přibližně na 1-3 roky. Jejich rizikovost je mírně zvýšená (roční výnos může dočasně klesat či růst o několik procent podle - většinou nepředpověditelného - ekonomického prostředí). Při delší držbě si však můžete být jisti vyšším výnosem než u fondů peněžního trhu či než u termínovaných vkladů. I fondy dluhopisového trhu jsou po šesti měsících držby osvobozeny od patnáctiprocentní daně z výnosu. Jejich popularita zatím zaostává za fondy peněžního trhu, přesto však, zejména v poslední době, rychle roste.

Pokud Vás zajímá porovnávání výhodnosti různých úložek v bankách či otevřených podílových fondech, pak jděte do sekce PENÍZE a využijte tabulku vlevo nahoře ("Investiční průvodce"), resp. její spodní polovinu ("Znám produkt …."). Zadejte částku (např. 100 000Kč), vyberte instrument (např. Fondy peněžního trhu) a dobu, za kterou chcete porovnat výkonnost (např. za poslední 3 měsíce). Po zmáčknutí tlačítka "Odeslat" se Vám zobrazí tabulka porovnávající výhodnost různých investičních alternativ podle Vámi zadaných kritérií. Chcete-li pak zobrazit porovnání podle jiných kritérií, vraťte se na výchozí stránku sekce PENÍZE stiskem tlačítka Zpět/Back ve Vašem prohlížeči a zadejte nové parametry (např. Termínované vklady) . Pro zobrazení detailnějších informací o výhodách a nevýhodách různých úsporových produktů slouží "Investiční rádce" vpravo nahoře na hlavní stránce sekce PENÍZE.

ZAJÍMÁ-LI VÁS TATO SLUŽBA, KLIKNĚTE ZDE.

Pozn.: Patria nepřebírá odpovědnost a nekomentuje kvalitu nebo důvěryhodnost jednotlivých institucí či jejich produktů. Software v sekci Peníze porovnává POUZE výkonnost produktů, proto nepřebíráme odpovědnost za rozhodnutí učiněná soukromými subjekty a za jejich důsledky.

Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - HDP, q/q a
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university