Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled dluhopisového trhu: Slovensko, Polsko, Maďarsko

Přehled dluhopisového trhu: Slovensko, Polsko, Maďarsko

5.12.2006 13:30
Autor: 

Slovensko
Výnosová krivka sa v minulom týždni opäť posunula smerom dolu po celej svojej dĺžke. Najväčší pohyb bol v strede krivky, kde výnosy poklesli približne o 5 bps. Prvým dôvodom bol komentár po zasadnutí NBS, ktorý nevyznel v príliš jastrabom duchu, hoci ďalšie zvýšenie sadzieb nevylúčil. Druhým dôvodom bolo posilňovanie kurzu koruny.

Dlhopisy budú, podobne ako koruna, čakať hlavne na detailnú štruktúru HDP. Prípadný silný rast spotreby domácností by mohol podporiť očakávania o ďalšom zvyšovaní sadzieb. To by mohlo následne vyústiť v rast výnosov na krátkom konci krivky. Vzhľadom na predbežné informácie je však pravdepodobné, že rast bol z väčšej miery ťahaný neinflačnými faktormi. V takom prípade je skôr pravdepodobný ďalší mierny pokles výnosov. Dlhý koniec krivky bude už tradične sledovať hlavne pohyb výnosov na trhu eurozóny.

Polsko
Výnosová křivka minulý týden mírně zploštěla poté, co dlouhý konec klesal spolu s posilujícím zlotým. Současně krátký konec křivky zůstal nezměněn těsně pod hladinou 4,70 %, když zasedání centrální banky, kde výbor pro měnovou politiku podle očekávání ponechal sazby beze změn, nepřineslo žádné překvapení ani v doprovodných komentářích, které nenaznačily nic nového ohledně vývoje sazeb v nadcházejících měsících. Výnosy mírně vzrostly ve čtvrtek po zveřejnění výjimečně vysokého růstu HDP, ale brzy se vrátily zpět v reakci na posilování dluhopisů na klíčových trzích.

Tento týden by měl být pro polské dluhopisy velice klidný. Žádná významná domácí data zveřejněna nebudou, a tak dlouhý konec výnosové křivky s největší pravděpodobností bude následovat klíčové trhy, kde nejdůležitějšími událostmi bude zasedání ECB a americké payrolls. Současně nic nenasvědčuje tomu, že by nějaká událost měla změnit pohled trhů na měnovou politiku, a proto se domníváme, že výnosy na krátkém konci křivky zůstanou kolem stávajících hodnot.

Maďarsko
Maďarské dluhopisy stejně jako forint postrádaly minulý týden domácí impulsy a byly ovlivněny především regionálním sentimentem, i když jejich zisky byly kvůli současným poměrně vysokým cenám omezené. Celkově za minulý týden výnosy poklesly na krátkém a dlouhém konci výnosové křivky, zatímco ve středním segmentu byl pohyb opačný.

Ani tento týden nečekají maďarské dluhopisy zásadnější domácí události a tak budou dluhopisy především bedlivě sledovat vývoj na devizovém trhu. Domníváme se, že investoři budou při současných poměrně vysokých cenách dluhopisů opatrní a případné zisky způsobené posilováním forintu by měly být omezené.

ČSOB - Investiční výzkum


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data