Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Penta vyzvala věřitelský výbor Sazky k zásadní změně podmínek výběrového řízení

Penta vyzvala věřitelský výbor Sazky k zásadní změně podmínek výběrového řízení

1.9.2011 15:51
Autor: mediafax

Investiční skupina Penta má zájem podat nabídku na koupi loterijní firmy Sazka, podmínky výběrového řízení, které stanovil insolvenční správce Josef Cupka, však považuje za zcela nestandardní.

I proto se skupina Penta spolu se skupinou E-invest písemně obrátily na všechny členy věřitelského výboru a apelují na ně, aby zastavili takto postavený prodej podniku. A zároveň aby "dali insolvenčnímu správci pokyn, aby prodej podniku proběhl ve veřejné dražbě anebo v takovém otevřeném výběrovém řízení, které bude ctít a garantovat všechny zásady insolvenčního zákona," sdělila skupina.

"V případě, že věřitelský výbor nezmění své rozhodnutí, skupina Penta se ani přímo ani nepřímo takto skandálního výběrového řízení nezúčastní. Penta a E-invest v tom případě v průběhu příštího týdne detailně představí svoji plně závaznou, transparentní a seriózní nabídku na koupi podniku Sazka tak, aby bylo možné ji veřejně porovnat s jakoukoliv nabídkou, kterou zveřejní insolvenční správce Josef Cupka," uvedla v prohlášení skupina.

Výběrové řízení na loterijní firmu Sazka zahájil insolvenční správce Josef Cupka 19. srpna, vítěz by měl být znám ke konci září. Zájemci o Sazku budou muset v rámci řízení složit předem jistinu ve výši půl miliardy korun. "Sazku získá ten, kdo nabídne nejvyšší cenu. Žádné jiné kritérium nebude posuzováno," uvedla už dříve mluvčí Sazky Lenka Tichá.

Podmínky prodeje jsou podle ní předem jasně nastaveny tak, aby nemohlo dojít k jakémukoli zpochybňování čí záměrnému prodlužování nebo blokování prodeje loterijní společnosti. Po složení kauce zájemci obdrží podrobný více než 800 stránkový informační materiál o Sazce.

Dotyčné subjekty pak nejpozději do pěti týdnů od vyhlášení výběrového řízení musejí insolvenčnímu správci předložit závaznou nabídku včetně podpisu kupní smlouvy ze strany zájemce. Nabídnutá kupní cena musí být v okamžiku předložení nabídky složena v plné výši na pro tyto účely speciálně určeném vázaném bankovním účtu.

Sazka je v konkurzu od 30. května. Tento způsob řešení úpadku prosazovaly na schůzi věřitelů skupiny KKCG a PPF. Ty měly většinu poté, co soud zamítl pohledávky, které nebyly přezkoumány. Sazka čelila insolvenčnímu řízení od 17. ledna 2011, do úpadku ji soud kvůli mnohamiliardovým dluhům poslal 29. března. Do řízení se Sazkou soudu přihlásilo své pohledávky přes 2000 věřitelů.


Váš názor
  •  
    1.9.2011 15:58

    ježiš a co je vlastně v našem státě standartní.a penta vydělala taky ty prašule standartně a vo tom to je :D
    Deny:-)
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data