Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Novým generálním ředitelem České televize bude Petr Dvořák

Novým generálním ředitelem České televize bude Petr Dvořák

21.9.2011 16:17, aktualizováno: 21.9. 17:48
Autor: ČTK

Aktualizováno

Novým generálním ředitelem České televize (ČT) bude někdejší šéf TV Nova Petr Dvořák. Rozhodli o tom členové Rady České televize, kteří mu dali 12 hlasů z celkových 15. Ve druhém kole finálové volby Dvořák porazil bývalého výkonného ředitele TV Očko Hynka Chudárka, který dostal tři hlasy.

Před finálovou volbou proběhlo první kolo volby, v něm Dvořák získal 13 hlasů, Chudárek sedm. Rada měla na výběr celkem z pěti kandidátů. Kromě Dvořáka a Chudárka to byli ještě výkonný ředitel ČT24 Roman Bradáč, bývalý marketingový ředitel TV Prima a pražského dopravního podniku Jan Svoboda a prezident Česko-německé obchodní a průmyslové komory Radomír Šimek. Ještě před zahájením volby všichni kandidáti představili Radě ČT své projekty.

Výběrové řízení na nového generálního ředitele ČT rada vypsala v polovině července poté, co bývalý ředitel Jiří Janeček oznámil, že hodlá ze zdravotních důvodů rezignovat. Do tendru se přihlásilo cekem 36 lidí, čtyři z nich však byli vyřazeni, protože nesplnili podmínky požadavky zadávací dokumentace výběrového řízení. Počet kandidátů zúžila rada ve středu 7. září na pět.


Profil Petra Dvořáka

Datum narození: 7. září 1964

Vzdělání: absolvoval technickou kybernetiku na elektrotechnické fakultě ČVUT, v roce 1999 získal titul MBA na Chicagské univerzitě (USA)

Kariéra: začátkem 90. let spoluzakládal PR agenturu B.I.G., v jejímž vedení je dodnes; od roku 1993 spolupracoval se skupinou PPF, kterou také zastupoval v orgánech řady firem - byl například předsedou dozorčí rady eBanky (dnes součást Raiffeisenbank), působil v České pojišťovně, zasedal i v představenstvu fotbalové Slavie před jejím prodejem britské skupině Enic; do Novy přišel spolu se vstupem PPF v roce 2002, kdy se stal jednatelem firmy; do křesla generálního ředitele usedl v květnu 2003 po odvolání Vladimíra Železného a zůstal v něm i poté, co Novu koncem roku 2004 koupila americká mediální společnost CME; skončil loni v červenci, poté působil do konce roku jako viceprezident pro vysílání skupiny CME

Rodina: rozvedený, z manželství má dvě dospívající dcery, další dvě dcery má se současnou partnerkou

Ostatní:
- Ve svém projektu navrhoval snížení provozních i personálních nákladů televize a vytvoření nového kanálu pro děti. Hodlal také personálně posílit tým zpravodajských Událostí.

- Jeho přechod z Novy do čela veřejnoprávní televize není v evropském kontextu úplně výjimečný, zkušenosti z vrcholných postů v komerčních televizích má současný šéf britské BBC Mark Thompson, měli je také dva jeho bezprostřední předchůdci Greg Dyke a John Birt.

- Před příchodem na Novu byl znám jako tvrdý vyjednávač a pravá ruka majitele PPF Petra Kellnera.

- Během jeho působení Nova spustila několik nových kanálů, které vybudovala na zelené louce (Nova Cinema, česká mutace MTV), nebo je koupila (Nova Sport).

- Za Dvořákova vedení televize posílila vlastní výrobu, zejména hranou tvorbu, angažovala se také jako koproducent českých filmů.


Váš názor
 •  
  21.9.2011 16:45

  ....to není dobrá zpráva pro cetv, resp. její akcionáře...
  keris
  • čt není konkurent CETV
   22.9.2011 11:32

   takže to ničemu nevadí
   Bob
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC