Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BigBoard Praha koupil společnost outdoor akzent s.r.o.

BigBoard Praha koupil společnost outdoor akzent s.r.o.

05.02.2013 10:22
Autor: Redakce, Patria.cz

Oznámení emitenta finančního nástroje – vnitřní informace:
BigBoard Praha, a.s.
Štětkova 1638/18
PSČ 140 00
IČO: 242 26 491

Na základě §125 zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu se představenstvo společnosti BigBoard Praha, a.s. (zapsané v OR vedeném Městským soudem v Praze oddíl B, vložka 18563) rozhodlo zveřejnit informaci o akvizici společnosti outdoor akzent s.r.o. formou tiskové zprávy.

Praha, 31.1. 2013 – Největší poskytovatel venkovních reklamních ploch v ČR, společnost BigBoard Praha a.s. koupil od společností EPAMEDIA - EUROPÄISCHE PLAKAT - UND AUSSENMEDIEN GMBH a heimatwerbung Gessellschaft m.b.H. 100% obchodní podíl ve společnosti outdoor akzent s.r.o. Transakcí rozšířila skupina BigBoard Praha portfolio svých produktů o cca 6.000 kvalitních reklamních ploch typu billboard a bigboard, vč. unikátní sítě LED obrazovek. Tato akvizice umožní skupině BigBoard Praha rozšířit nabídku svých produktů zejména v regionech mimo Prahu a nabídnout tak svým klientům širší a efektivnější zásah jejich reklamních kampaní. Akvizicí rovněž BigBoard získává silný prodejní tým s dodatečným portfoliem klientů.

Z finančního pohledu akvizice posílí generování cash flow skupiny při současném zvýšení provozní marže v důsledku provozních a obchodních synergií. V souladu se zněním prospektu dluhopisů ISIN: CZ0003502312 byly na akvizici použity prostředky získané prostřednictvím této emise a nedošlo k žádnému navýšení zadlužení společnosti BigBoard Praha. Díky dodatečné EBITDA ze získané společnosti se tak sníží ukazatel čistého dluhu k EBITDA.

O společnosti BigBoard Praha, a.s. (BigBoard)
BigBoard působí na českém trhu od roku 1994 a v současnosti je nejvýznamnějším operátorem venkovní reklamy v České Republice s nejvyšším podílem na trhu. Provozuje širokou síť reklamních nosičů prémiové kvality po celé ČR s dominantním postavením v Praze. Pod skupinu BigBoard patří rovněž značky Czech Outdoor, BigMedia a Outdoor Akzent.

Více informací najdete na www.bigboard.cz.

(Komerční sdělení)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2025
17:13Směrem do dalšího ziskového boomu?
16:57Trump znovu vyzval šéfa americké centrální banky, aby snížil úrokové sazby
16:46SHRNUTÍ: Nejvyšší správní soud zrušil předběžné opatření a smlouva k Dukovanům je obratem podepsána
16:24Komerční banka, a.s.: Změna ve výpise z obchodního rejstříku
16:23Akciové trhy míří k rekordům, S&P 500 se blíží hranici 6000 bodů  
16:17Jižní Korea má nového prezidenta, zaměřit se chce na ziskovost jaderných projektů
15:07Spotřebitelé šetří, Dollar General roste. Levný řetězec překvapil silnými čísly i vyšším výhledem  
14:15Sdružení: Evropští dodavatelé automobilek po omezení vývozu kovů z Číny zavírají
13:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:32Bulharsko může vstoupit do eurozóny. Evropská komise mu povolila zavedení eura od ledna
12:40Centrální banky kupují zlato ve velkém, nejvíce ho končí v Číně
11:15Jan Bureš: Inflace v květnu skončila nad naším odhadem, čeká nás vysoká volatilita
11:10Jan Bureš: Dynamika mezd jen mírně zvolnila, za celý rok mohou růst o 6 %
10:59Akcie zůstávají v růstové náladě, když negativní efekt cel investoři vytěsnili. Koruna posiluje na datech  
10:39Globální akcie smazaly ztráty od února. MSCI World Index naťukl nové maximum, na čele je ale český PX
9:55Tržby českých obchodníků v dubnu zrychlily meziroční růst na 5,8 procenta
9:49Meziroční inflace v ČR v květnu zrychlila na 2,4 procenta
9:09Rozbřesk: Dynamika růstu průměrných reálných mezd zvolnila na +3,9 %
8:37NATO zbrojí, Musk zuří a Meta míří k jádru. Evropské futures jsou smíšené  
8:14M&T 1997 meziročně poklesly tržby o 4 %, plánuje vyplatit dividendu 1500 Kč

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách