Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Co si myslíte o možném zablokování nulové daně z dividend a úpravě zdanění investičních fondů?

Co si myslíte o možném zablokování nulové daně z dividend a úpravě zdanění investičních fondů?

28.8.2013 11:02
Autor: Redakce, Patria Online

Nová úprava daňových zákonů, která již prošla sněmovnou a čeká na schválení senátem, se měla od nového roku dotknout investorů především kvůli třem změnám – nulovému zdanění dividend, sníženému zdanění investičních fondů a prodloužení tzv. daňového testu (tedy osvobození zisku z prodeje cenných papírů) ze 6 měsíců na 3 roky.

V posledních dnech se ovšem kolem těchto úprav rozhořela vášnivá debata. Důvodem je právě nulové zdanění dividend a úprava zdanění investičních fondů. Proti těmto úpravám se ozývá ČSSD, ministr financí Fischer i prezident Zeman. 

Zeman dokonce označil připravované daňové úlevy jako "poslední Kalouskův tunel" a uvedl, že stát tím tak přijde příští rok o 5 miliard korun, v roce 2015 až o 10 miliard korun. Premiér v demisi Jiří Rusnok pojem tunel pro změnu použil v souvislosti s předlohou úpravy zdanění investičních fondů a tvrdí, že v předloze je chyba.

"Jsme míčkem v politické hře, přičemž tento sektor by měl být apolitický. Proti výrazům jako tunel se silně ohrazuji, kapitálové trhy rozhodně nejsou prostředím, kde hledat daňové tunely. Žádná chyba v rámci zákonné úpravy není, vliv těchto úprav na rozpočet bude v řádu milionů korun, rozhodně ne miliard," komentuje rozhořelou debatu Josef Beneš, předseda Asociace pro kapitálový trh ČR.

Co si o současné situaci myslíte vy? Hlasujte v naší nové anketě ZDE.


Čtěte více:

MF napřesrok asi prodlouží daňový test na 3 roky a zruší zdanění dividend. Změna některých daní bude až od 2015
5.4.2013 8:36
Ministerstvo financí upustilo od záměru posunout platnost všech schvál...
Daň z dividend možná neskončí. ČSSD žádá vládu o potřebné kroky. Fischer není proti
19.8.2013 8:31
ČSSD žádá po vládě Jiřího Rusnoka, aby pomocí zákonných opatření v Sen...
Rusnok se zrušení daně z dividend nepostaví, možná ale zahradí „daňový tunel“ u investičních fondů
22.8.2013 10:40
Vláda nevyslyší žádost ČSSD, aby pomocí zákonných opatření v Senátu pr...
Zachování daně z dividend bych schválil jako zákonné opatření, radí prezident ČSSD
26.8.2013 11:28
Senát by měl podle prezidenta Miloše Zemana zrušit nulovou daň z divid...

Váš názor
 •  
  28.8.2013 12:22

  Jedni soudruzi hrabali z prava, teď budou druzí hrabat z leva.
  Homo
  •  
   28.8.2013 13:37

   Skoro jsem to předpokládal, jak to dopadne. Zdanění dividend zůstane a daňový test padne (3 roky je skoro jakoby nebyl). Největší daň z Čezu bude platit stát státu a tak se to jen přelije a rozkrade, jen na jiném místě.Zázrační makléři (Vastík Tlustý, Staník Gross a stovky jiných) mají již výdělky osvobozeny od daně a na ostatní se kašle. Ne vždy se ale zvýšením daňové zátěže vybere více, no ale povídejte to gaunerům,tunelářům a podvodníkům. Socani a komouši to teď dorazí. Jaká vláda a president, takový národ (mně nevyjímaje, bohužel). je to šílené a východisko se nerýsuje.Na svoji zemi zemi pyšný nejsem :o(
   karel777
   •  
    28.8.2013 13:56

    Tříletý test nevadí těm, kteří mají velké majetky v divi akciích a fondům, které neinvestují krátkodobě. Vadí těm, kteří si přišli n a burzu vydělat nějakou korunu navíc. Jakoukoli iniciativu je třeba potrestat. Tato skupina investorů, nebyla zajímavá ani pro Kalouska a není zajímava ani pro Pokalouskovce
    Homo
    • Vítezství finančního sektoru
     28.8.2013 17:15

     Další vítězství finančního sektoru! Z KB,ČS a ČSOB odcházejí vysoké platby dividend do zahraničí, stejně jako z dalších menších bank, ziskové jsou i pojišťovny,penzijní fondy a stavební spořitelny. Máme tady řadu plynárenských a vodárenských společností ve vlastnictví zahraničních subjektů! Máme tady Škodu Auto, Hyundai, pivovary. Výčet by jistě mohl pokračovat. Jsme prostě nesmírně bohatí, i když ten rostoucí deficit státu svědčí o něčem jiném. Pro vyrovnání deficitu bych zavedl daň ze spotřebovaného vzduchu při dýchání, že to je nemorální, když dýchat musíme? Jíst také musíme a léky také potřebujeme a vesele se zdaňují. A do toho všeho se ješte ČNB snaží oslabovat měnu, pro podporu exportu, říkají, ale co import? Ropa, plyn, suroviny, platili bychom stále více!
     ERSTEMAN
     • Re: Vítezství finančního sektoru
      28.8.2013 17:42

      Problém není ve zdanění dividend kvůli deficitu, ale ve vlastnické struktuře majetků tzv. "veřejného statku". Když jedno hovado rozdá polovinu republiky zadarmo investorům z jiných zemí, tak nás nezachrání ani 90% daně ze všeho a pořád budeme rýt rypákem v zemi. Půda, voda, elektřina, nerostné suroviny a pod... má patřit obyvatelstvu státu, resp domácích investorům. Idiot Klaus zničil celou ekonomiku na 50 let dopředu a my se teď hádáme o daně. Tristní.
      Jesse
    •  
     28.8.2013 14:04

     ...prostě na nás /cca 30000/ zvysoka serou
     keris
     •  
      28.8.2013 14:15

      investorů do akcií je 30.000 ?
      Jezdec.
      •  
       28.8.2013 20:17

       ANO, NĚKDE JSEM VYČETL, ŽE AKTIVNĚ OBCHODUJÍCÍCH LIDÍ JE ASI TOTO ČÍSLO.
       keris
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data