Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Jednání Deutsche Telekom o převzetí GTS jsou prý blízko krachu

    Jednání Deutsche Telekom o převzetí GTS jsou prý blízko krachu

    09.10.2013 17:42
    Autor: ČTK

    Jednání Deutsche Telekom o převzetí telekomunikační společnosti GTS Central Europe je blízko kolapsu kvůli sporu o cenu. Krach jednání by mohl ohrozit snahy německého operátora o expanzi v regionu, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. GTS Central Europe má sídlo v Polsku a působí i v České republice. Deutsche Telekom a Innova Capital se ke zprávě odmítly vyjádřit. 

    Podle dřívějších zpráv ze zdrojů Deutsche Telekom uskutečnila hloubkovou kontrolu v GTS, o kterou měly mít zájem také polská skupina Netia a český investiční fond PPF. Německá média pak uvedla, že Deutsche Telekom by chtěla za GTS zaplatit 600 milionů eur (15,4 miliardy Kč). 

    Podle informovaných zdrojů, na které se odvolává Reuters, Deutsche Telekom nabídl za GTS pětinásobek hrubého provozního zisku, což by znamenalo, že nabídka činí více než 500 milionů eur. Fond Innova Capital, který GTS kontroluje, však podle nich nabídku odmítl. 

    "Není to pro Deutsche Telekom majetek, který by musel mít, což ukazuje i svojí nabídkou," uvedl jeden ze zdrojů. Podle dalšího není, alespoň prozatím, pravděpodobné dokončení dohody. 

    Deutsche Telekom pracuje na reorganizaci svých aktivit ve východní Evropě, kde je nyní aktivní pouze jako mobilní operátor. Součástí této reorganizace by mohlo být převzetí některého z místních poskytovatelů pevného spojení nebo provozovatele kabelové sítě. Současně je však druhá největší telekomunikační firma v Evropě opatrná, aby nezaplatila příliš za nový majetek, protože investuje miliardy eur do své širokopásmové sítě v Německu a do americké divize T-Mobile U.S. 

    Hrubý provozní zisk (EBITDA) GTS loni stoupl o čtyři procenta na 103 milionů eur. Příjmy činily 387 milionů eur. Firma vlastní a provozuje rozsáhlou optickou síť a datová centra pokrývající celý region. V České republice, Polsku, Maďarsku, na Slovensku a v Rumunsku provozuje také lokální sítě.


    Čtěte více:

    Deutsche Telekom prý zvažuje odkup zbylého podílu v českém T-Mobile
    28.05.2013 9:34
    Německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom (9,31 EUR, 0,12%) ...
    PPF se prý spojí s polskou Netií ve snaze převzít GTS. Krok ke čtvrtému operátorovi?
    03.07.2013 9:33
    Investiční skupina PPF Petra Kellnera se chce postavit po bok polského...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)