Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Praha by v úvodu měla mírně klesnout

    Praha by v úvodu měla mírně klesnout

    30.09.2014 8:42
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Pražská burza zahájila nový týden poměrně živou obchodní seancí, když index PX včera připsal 0,6 %.

    Elektrárenská společnost ČEZ v úvodu seance zamířila až k 650,20 , odkud se odrazila k růstu až na denní maxima u 663,80 . Následně titul část zisků odepsal, aby v aukci zamířil zpět na 663 a připsal tak 1,5 %. Těžař NWR naopak včera opět obchodoval beze změny a pondělí zakončil na ceně 0,80 .

    Smíšeného vývoje jsme byli svědky ve finančním sektoru – Komerční banka po propadu z minulého týdne doháněla ztráty a nakonec připsala 2,4 % na 5060 s denním maximem u 5076 , Erste bank naopak opět ztrácela, když titul ve Vídni neudržel psychologickou úroveň 18 EUR a v Praze tak zakončil o 1,8 % níže na ceně 493,80 . Klidné pondělí má za sebou pojišťovací skupina VIG, která zavřela na nule na ceně 982,50 .

    Defenzivním titulům se dařilo – tabáková společnost Philip Morris rostla o 0,2 % na 10200 a výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens získal 0,8 % na 656 . Solidní 1,7% růst, opět beze zpráv, zaznamenala telekomunikační společnost O2, která pondělí uzavřela na ceně 315,90 s denním maximem až u 321,50 .

    Fortuna připsala 0,8 % na 122,50 , CETV rostlo o 0,7 % na 50,60 a Pivovary Lobkowicz získaly 0,4 % na 167 .

    Makléř Martin Oliva dnes v úvodu očekává mírný pokles: "Pražská burza by v úvodu dnešní obchodní seance měla otevírat mírně níže, když by výběr zisků mohl dostihnout akcie elektrárenské společnosti ČEZ, Komerční banky i telekomunikační společnosti O2. Erste bank by naopak po včerejším výprodeji mohla zahajovat v zeleném teritoriu," uvedl Oliva.


    Čtěte více:

    Nomura vidí eurodolar na kurzu 1,2 EURUSD do poloviny příštího roku
    29.09.2014 12:35
    Dolar proti evropské měně posiluje již jedenáctý týden v řadě a začína...
    Peníze tu jen tak leží a Wall Street se nerozpakuje si je vzít
    29.09.2014 17:39
    Kolem Wall Street přetrvává jedna velká záhada: Jak to, že tam lidé vy...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data