Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky Credit Suisse (DIP) 1Q16 - komentář analytika

Výsledky Credit Suisse (DIP) 1Q16 - komentář analytika

10.05.2016 10:28
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Švýcarská banka Credit Suisse (DIP) dnes představila čísla za první čtvrtletí letošního roku. V nich se poměrně věrně odráží komunikované plány na hlubší a rychlejší realizaci nákladových úspor. Z celoročního plánu („net“ 1,4 mld. CHF) se jich na anualizované bázi podařila zvládnout již celá polovina. Taktéž pokračuje agresivní osekávání rizika v divizi investičního bankovnictví a nestrategických operací (SRU). V jejich důsledku by se postupně měla posunout vzhůru kapitálová přiměřenost, která zejména v předcházejícím čtvrtletí znervózněla řadu investorů. A to s ohledem na možné riziko navýšení akciového kapitálu skrze emisi akcií. My se i nadále držíme scénáře, že k takovému kroku Credit Suisse nebude nucena sáhnout. Agresivní restrukturalizaci kvitujeme jako vhodnější variantu, která sice přechodně plodí bolesti, slibuje však položení pevných základů pro budoucí provoz. Ostatně navzdory kvartální ztrátě a regulatorní úpravě (dodatečné započtení RWA ve výši 7 mld. USD) se podařilo udržet ukazatel kapitálové přiměřenosti na 11,4 % (pro letošek banka vyhlíží pásmo 11 – 12 %). Konsensus počítal s o desetinu nižší hodnotou. Dopomohlo tomu již zmiňované, disciplinované osekávání rizika (snižování RWA).

Co se týče výnosové stránky podnikání – tržby ve výši 4,6 mld. CHF zaostaly za konsensuálním očekáváním. Náročné období hlásí zejména oblast investičního bankovnictví (např. FICC segmentu hlásí pokles tržeb o -70 %). Přírůstek aktiv pod správou byl o něco pomalejší, než se čekalo, podařilo se nicméně udržet marže. V celkovém důsledku čistá ztráta dosáhla -302 mil. CHF a předčila očekávání položené na hladině -344 mil. CHF.

Celkově čísla vyznívají pozitivně. Osekávání nákladů pokračuje spěšně vpřed, což otvírá prostor pro rychlejší překlenutí bolestivé tranzitivní fáze. Kapitálovou přiměřenost se daří udržovat stabilní. Akcie připisují 5 %.


Čtěte více:

ČEZ v 1Q16 vydělal 10 mld. CZK (+ komentář analytika)
10.05.2016 8:08
V prvním čtvrtletí 2016 dosáhla Skupina ČEZ čistého zisku 10 mld. Kč, ...
Česká inflace se probudila?
10.05.2016 9:24
Především alkohol a tabák, PHM a sezónní oblečení obstaraly dubnový rů...
Technická analýza - Dolar dnes pravděpodobně udrží krátkodobý klesající trend
10.05.2016 9:27
EURUSD: Měnový pár se pohybuje u denního pivotu. Oscilátor relativní ...
ČR: Služby podpoří letošní růst ekonomiky
10.05.2016 9:57
Nejnovější data ze služeb naznačují, že by služby mohly v letošním roc...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.04.2026
23:05Amazon hlásí díky poptávce po AI největší růst cloudu od roku 2022
23:02Microsoft zvýšil zisk o 23 procent, tržby překonaly očekávání analytiků
22:50Meta pokračuje v navyšování kapitálových výdajů na AI. Akcie jdou po výsledcích do záporu
22:30Alphabet překonal očekávání. Silný růst cloudu vyhání akcie vzhůru
22:07Powell se neloučí a Fed dělá jestřábí půl-obrat
22:01Akcie i dluhopisy klesly, Fed zůstává rozdělený kvůli válce v Íránu  
20:00Fed v nejrozpolcenějším verdiktu od roku 1992 sazbami nepohnul. Powell neodejde
19:27Ropa letí na maxima od června roku 2022. Trump odmítl íránský návrh, blokáda Hormuzu zůstává
17:25Dolar a to, co se děje v USA
17:15Rohan financing s.r.o.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
15:19Geopolitické napětí negativně dopadá i na Booking. Akcie po výsledcích klesají  
14:56EPH Financing International, a.s.: Úspěšné založení TTEP
14:49EPH Financing CZ, a.s.: Úspěšné založení TTEP
14:42Adidas překonal očekávání, akcie výrazně posilují
14:01Neoslnivé výsledky Robinhoodu: téměř všechny divize zaostaly za očekáváním  
13:00ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:42Příliš nonšalantní trhy, nebo nástup na jedno z nejlepších akciových období našich životů?
11:57Akcie převážně červené. Ropa míří k 115 dolarům, na programu big tech a Fed  
10:36MakroMixér: Energetické trhy nejsou v panice, bezemisní zdroje tlačí ceny dolů. Pavel Řežábek o plynu, elektřině a konci uhlí
10:16Největší švýcarská banka UBS prudce zvýšila čtvrtletní zisk

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba