Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Monte dei Paschi, Adobe a Oracle

Summary: Monte dei Paschi, Adobe a Oracle

16.12.2016 17:14
Autor: Ján Hladký, Patria Finance - Research

Evropa:

Monte dei Paschi


Itálie údajně nadále jedná s Evropskou komisí o kritériích pro kompenzace pro drobné držitele dluhu banky Monte dei Paschi za možné ztráty. Italský stát by měl napumpovat do banky Monte dei Paschi kapitál v objemu 900 mil. EUR. Státní pomoc italské bance Monte dei Paschi bude údajně zahrnovat také nucenou konverzi podřízeného dluhu v objemu 4,1 mld. EUR na akcie, čímž by se dosáhlo požadované rekapitalizace v hodnotě 5 mld. EUR


USA:

Adobe Systems Incorporated 


Adobe navýšil tržby tohoto kvartálu o více než 20 % YoY na rekordních 1,6 mld. USD při tržním konsensu 1,59 mld. USD. Celkové roční tržby tím pádem dosahují 5,85 mld. USD (+22 % YoY). Spodní část výsledovky také příjemně překvapila, jelikož čistý zisk na akcii upravený o jednorázové položky přidal 45 % YoY na 90 centů (tržní odhad 72 centů).   

O pokračujícím úspěchu přechodu na cloudový systém vypovídá předplatitelská metrika annualized recurring revenue (roční tržby plynoucí z existujících předplatitelských kontraktů), která dosáhla 4 mld. USD, což značí mezikvartální nárůst v hodnotě 316 mil. USD. Rozpad tržeb dle segmentů je následující - Digital Media (nástroje pro kreativní činnost a úpravu dokumentů) 1,1 mld. USD (+23 % YoY) a Digital Marketing 488 mil. USD (+27 % YoY).

Zklamáním pro investory bylo snížení výhledu do dalšího kvartálu. Trhy předpokládaly růst tržeb až na 1,65 mld. USD (+20 % YoY), nicméně management tyto čekávání trochu zchladil, když oznámil odhad 1,625 mld. USD (+18 % YoY). Posledních 6 kvartálů končilo růstem mezi 20 až 25 %, což by napovídalo, že vedení si nechává určitý prostor pro korekci. Důvodem pro opatrnost může být zaostření na segment Digital Marketing v zájmu diverzifikace portfolia služeb. Akcie Adobe mírně oslabují na 104 USD.        

Oracle Corp.

Oracle prozatím s přechodem na poskytování cloudových řešení pořád bojuje. Celkové tržby zůstaly v F2Q17 meziročně víceméně beze změny na úrovni 9 mld. USD (tržní predikce 9,1 mld. USD). Díky lehce širší hrubé marži (+100 bps na 80,5 %) ale čistý zisk na akcii očekávání o 1 cent, když se usadil na 61 centech. 

Problémem se zdá být přechod klientů od tradičního způsobu nákupu licencí právě ke cloudu. Ten přidal meziročně 87 % na 912 mil. USD, nicméně nedokázal dostatečně vybalancovat 20% YoY propad v nákupu nového software na 1,35 mld. USD. Metrika Annualized recurring revenue (vysvětlení výše) z cloudu se dostala o 25 % výše na 377 mil. USD. Dalším negativním faktorem byl posilující americký dolar, který tržbám odebral přibližně 170 mil. USD.  

Management ale ujišťoval, že se díváme pouze na přechodnou fázi. V dalším kvartálu by se měly naplno projevit benefity akvizice NetSuite (cloudové finanční služby). Annualized recurring revenue by měla v tomto fiskálním roce převýšit 2 mld. USD a v plánu je také dosažení 10 mld. USD ročních tržeb z cloudu dříve, než se to podaří konkurenci salesforce.com. Ten plánuje tuto hranici dosáhnout ve fiskálním roce začínajícím v únoru. Investoři se ale přesvědčit nenechali a akcie odepisují 4,5 %. 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y