Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie Orco titěrným ostrůvkem bezpečí ve čtvrtečním prodejním vlnobití na pražské burze

Akcie Orco titěrným ostrůvkem bezpečí ve čtvrtečním prodejním vlnobití na pražské burze

27.04.2006 14:39

Pražská burza ve čtvrtek podléhá relativně silné nervozitě, přičemž negativních impulsů přichází hned několik. Celkově se sentiment na trhu ocitá pod vlivem negativního vývoje na zahraničních trzích a evidujeme několik negativních zpráv souvisejících s konkrétními blue chips.

Předně akcie ČEZ propadají o téměř 3 % na 801 Kč, když kopírují nervozitu u zahraničních energetických společností, jejíž příčinou se stal kolaps cen emisních povolenek. Silný prodejní tlak je patrný i u akcií Zentivy. Zde dochází k dalšímu redukování pozic v návaznosti na zveřejnění konsensuálních odhadů výsledků kvartálního hospodaření, které indikují meziroční pokles čistého zisku. Akcie Zentivy propadají o více než 3 % na 1180 Kč, kde prozatím negativní momentum zvolňuje.

Akcie Českého Telecomu po zveřejnění mírně lepších výsledků hospodaření zpevnily až nad 515 Kč, nicméně výsledky neoslnily natolik, aby zastínily celkově negativní tržní sentiment. Kurs akcií Českého Telecomu se tak posouvá lehce do záporu na 507 Kč. Stejně rychle vyčpěl dividendový optimismus u akcií KB. Vybírání zisků přitom sráží kurs o více než 2 % níže. Světlou výjimkou se stávají akcie Orco, které korigují ztráty z minulých dní nárůstem o 1,8 %. Index PX ztrácí 1,6 %


Váš názor
 • Výsledky ČT
  27.04.2006 15:47

  Dobrý den pane Vávro, nic osobního vůči Vám , ale pokud komentujete výsledky ČT za 1Q tímto způsobem, tak se na mne nezlobte, ale jste spíše hlupák než profesionální obchodník. Výsledky byly lepší skoro na všech úrovních. Nemluvě o snížení zadlužení, udržení marže, postupné snižování nákladů atd. Pokud je negativní nálada na trzích, tak Vám nepomůže nárůst zisku o 50%, na našem typu trhu. S pozdravem HP
  HP
  • ale no ták... :o)
   27.04.2006 17:10

   musím se pana Vávry zastat, přečti si ještě jednou, co napsal... ;o) myslím, že ten komentář byl naprosto adekvátní...
   Aki
  • Vysledky ČT
   27.04.2006 16:46

   Vážený pane HP, děkuji za poklonu. Rád bych to ale uvedl na pravou míru. Nekomentoval jsem výsledky Českého Telecomu, nýbrž tržní reakci na ně. Dle závěrečné ceny ČT soudím, že jsem nebyl daleko od pravdy.
   Vladimir Vavra
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:00Čína - HDP, q/q
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y