Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Jednání vlády skončilo – Telecom zatím prodán nebude

24.7.2002 13:19
Autor: 

komentář doplněn (2)
Premiér Vladimír Špidla po jednání kabinetu prohlásil, že vláda odložila diskusi o prodeji Českého Telecomu do doby, než v kabinetu proběhnou „určité interní debaty“. Bez dalších podrobností premiér dodal, že otázka prodeje státních 51% v Telecomu bude zařazena na program jednání „až nazraje čas“.

Prodej Telecomu nebyl na programu dnešního jednání vlády, řekl Špidla a potvrdil tak pondělní indikace z tiskové zprávy FNM (zpráva zde). Výbor pro privatizaci podle zdrojů Reuters v pondělí doporučil vládě Telecom prodat vzhledem k tíživé situaci telekomunikačního sektoru ve světě, přestože nabídky pravděpodobně nebyly zvýšeny (jak požadovala vláda). „Věc bude rozhodnuta bez dalšího otálení“, řekl dále Špidla.

Podle ministra spravedlnosti a místropředsedy vlády Pavla Rychetského by otázka prodeje Telecomu měla projít připomínkovým řízením a vrátit se vládě na stůl do čtrnácti dnů.

(Reuters)


Váš názor
 • Na co čekají?
  24.7.2002 14:57

  To jsem zvědav, co bude za 14 dnů. Mohl by mi někdo vysvětlit, jak se změní siruace do té doby? Odklad bych chápal v případě, že vláda tlačila na zvýšení nabídek, což se mi ale zdá nereálné. Na co tedy čekají?
  akcionář
 • Špidla se ještě musí učit!!!!
  24.7.2002 14:50

  Špidla jenom sliboval, ale nyní se ukazuje, že své sliby nikdy nepřevede do praxe.Je to chudák,který nemá na předsednickou funkci.
  Blueshooter
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data