Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street oslabovala při nepřesvědčivých výsledcích společností z bankovního a technologického sektoru

Wall Street oslabovala při nepřesvědčivých výsledcích společností z bankovního a technologického sektoru

18.1.2006 9:12

Wall Street včera navázala na nedobré výsledky evropských burz a také výrazněji oslabovala. Dělo se tak díky nárůstu ceny ropy a nepřesvědčivým výsledkům společností z bankovního a technologického sektoru. Cena ropy pro únorové dodávky poskočila na burze v New Yorku o 3,7 % na částku 66,31 USD, což je nejvyšší hodnota za více jak tři měsíce. Za tímto nárůstem stojí zejména nepokoje v Nigerii a Spojenými národy udělená sankce Iránu, obě země by tak mohly omezit své dodávky.

Růst cen ropy pomohl energetickým titulům jako ConocoPhillips, jehož akcie vzrostly o 5,53 USD na 64,29 USD, nebo Exxon Mobil Corp. zde akcie posilovaly o 57 centů na 61,54 USD. Celkově energetický sektor přidal 2 celá procenta a byl tak nejúspěšnější v rámci všech skupin indexu S&P.

Nejméně se naopak dařilo bankovním službám, které ubraly 0,9 %, a to po oznámených čtvrtletních výsledcích společností Wells Fargo a U.S. Bancorp. Akcie Wells Fargo, páté největší americké banky, klesly během včerejšího dne o 65 centů na 62,60 USD, když společnost oznámila čistý zisk na akcii za čtvrté čtvrtletí ve výši 1,14 USD. Očekávání analytiků činilo 1,15 USD. Akcie U.S. Bancorp oslabily o 56 centů na 30,03 USD, čistý zisk ve stejném období dosáhl hodnoty 1,14 miliardy USD, tedy 62 centů na akcii, což se očekávalo. V rámci technologického sektoru oslabovaly zejména akcie společností Intel, IBM a Yahoo.

Akcie Intel klesly o více jak 7 % v závěrečné fázi obchodování, Společnost totiž oznámila, že očekává čistý zisk za první čtvrtletí ve výši 9,1 až 9,7 miliardy USD, analytici společnosti Thomson přitom odhadovali částku 10,05 miliardy. Akcie v rámci regulérního obchodování klesly o 27 centů na částku 25,52 USD. Akcie IBM klesly taktéž po závěru o 80 centů na 82,20 USD, ačkoliv společnost oznámila, zhruba ve stejnou dobu, hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí, které předčily i některé předpovědi. Zisk činil 2,11 USD na akcii, odhady UBS AG se přitom pohybovaly kolem částky 1,94 USD. Akcie Yahoo oslabily po závěru dokonce o 12 %, když zisk společnosti dosáhl v posledním čtvrtletí 16 centů na akcii, odhady Jefferies & Co byly o jeden cent vyšší. V rámci regulérního obchodování hodnota akcie klesla o 21 centů na 40,11 USD.


Váš názor
  • ropne akcie
    18.1.2006 9:29

    A narust (vcerejsi) Chevron Texaco je zanedbatelny?Rust titulu byl mnohem vyssi nez u ExxonMobil.
    Pavel Vacula
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data