Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Jarní tání utrhlo výprodejní lavinu na pražské burze ….

Jarní tání utrhlo výprodejní lavinu na pražské burze ….

16.3.2005 18:11
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Srdce domácích investorů se dnes zastavila, jejich burza prožila nejkrušnější den letošního roku (- 6,10 %), na terminálech byla jen červená čísla. Terminály pražské burzy dnes protekl rekordní objem a zobchodovalo se za více jak 7,5 mld. Kč. Konec „českého snu“ aneb totální výprodej. To, co se včera zdálo jako korekce předešlých nárůstů, dnes vygradovalo v nekontrolovaný výprodej na všech frontách, kdy se prodejci přelévali z jednoho titulu na druhý.

Nejvíce ztratili akcionáři farmaceutického koncernu Zentiva, který dlouhou dobu odolával, aby nakonec propadl o 12,76 % na 815 Kč. Výpadek proudu nákupních objednávek postihl akcie ČEZu, kde zvyšované napětí kulminovalo „zkratem“ pod 400 Kč, když se jeho cena propadla až na 395 Kč, kde se toto napětí zmírnilo. Komerční banka neustála odliv kapitálu a její akcie nejprve otestovaly 3500 Kč, ale tím teprve odstartovaly svou „ledovou dráhu“, kde prvotně protnuly 3400 Kč, aby nakonec přeťaly 3300 Kč. Jejich ztráta na konci seance znamenala 7,9 %.

Pokles se nevyhnul ani Erste Bank, která se svou cenou přiblížila 1200 Kč. Jediný, kdo odolával, byly akcie Českého Telecomu, které se svou ztrátou 2,25 % zaznamenaly nejmenší pokles. Akcie Unipetrolu, které držely ještě v poledne zisk okolo 2 %, nedokázaly odolat prodejní vlně a cena začala před koncem seance znovu klesat až k 137 Kč, kde se zastavila po 11,5 % poklesu. Pod 18 000 Kč zamířily akcie Philip Morris ČR a jejich ztráta celková ztráta byla 6,2 %.


Váš názor
 • Korektní dotaz na Patrii- co radíte v současnosti svým klientům, mezi které patřím?Jako největąí obchodník jistě víte a máte přehled o daląích "výprodejních" objednávkách na zítřek.
  16.3.2005 20:09

  Prosím korektní odpověď ľádnou slátaninu, či výmluvu. Pozn.: Drľím silnou pozici v ČEZ
  Napálený investor
  • Realita
   17.3.2005 8:47

   Dokuď bude S.Gross naším premiérem a ČR přirovnávána z pohledu západu k Pakistánu, tak každý rozumně investující člověk všechny české akcie prodá a bude investovat na transparentních západních trzích typu SRN či V.Británie. Rozumný investor
   Josef Novák
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC