Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Marka Mobiuse z fondů Templeton zajímají východoevropští výrobci generik...

Marka Mobiuse z fondů Templeton zajímají východoevropští výrobci generik...

22.12.2004 14:40
Autor: 

Mark Mobius, fond-manažer u společnosti Templeton Asset Management Ltd. spravující „emerging markets“ fondy v objemu 13 miliard dolarů, v minulých dnech indikoval mnohem větší míru obezřetnosti při investicích v Rusku kvůli neutuchající křížové výpravě vlády proti daňovým nedoplatkům.

„Stále zůstávám na region Ruska velmi pozitivní, současně však doporučuji a praktikuji mnohem větší míru obezřetnosti. Pracovníci berního úřadu jsou v Rusku nyní mino jakoukoliv kontrolu a v mnoha případech vytváří více škody než užitku.“ – Mark Mobius. Na počátku listopadu M. Mobius oznámil, že jeho angažovanost v Rusku dosahuje 100 milionů dolarů a minimálně dalších 100 milionů dolarů je připraveno na další investice. Fond Marka Mobiuse letos vydělal cca 14 %, sám Mark Mobius zatím neplánuje ukutečnit jakýkoliv „profit-taking“. Mezi další objekty zájmu patří dle jeho slov společnosti v Maďarsku a Chorvatsku, velké naděje jsou vkládány do výrobců generických léčiv (Zentiva bohužel zmíněna nebyla) – zde je důvodem expozice uvedených firem vůči ruskému trhu.

Gedeon Richter a Egis – dvě největší farmaceutické společnosti v Maďarsku – zažily návrat na tradiční východoevropské trhy (zahrnující Rusko) v polovině devadesátých let. Akcie Gedeon Richter jsou však letos na meziroční bázi o 12 % levnější, naopak Egis posiluje o 28 %.

Petr Žabža, Patria Direct

Zdroj dat: Bloomberg LP


Váš názor
Aktuální komentáře

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Denní kalendář hlavních událostí
    Nebyla nalezena žádná data