Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Korporátní výsledky pomohly minulý týden evropským burzám k růstu...

Korporátní výsledky pomohly minulý týden evropským burzám k růstu...

15.11.2004 13:48
Autor: 

Vlna lepších než očekávaných hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí letošního roku pomohla minulý týden evropským burzám k růstu – mezi hlavní beneficienty tohoto vývoje patří jména jako Allianz AG, Yell Group Plc nebo Telecom Italia SpA. Air France-KLM Group a DaimlerChrysler AG poskočily společně s již druhý týden trvajícím poklesem ceny ropy. Index DJ STOXX 50 tak posílil o 1,1 %, „konkurenční“ DJ Euro STOXX 50 přidal 1,2 %. Širší DJ STOXX 600 poskočil o 1,3 %.

* Telecom Italia SpA – tento největší telekomunikační operátor v Itálii posílil za posledních 5 obchodních dní o 5,4 %. Firma v úterý oznámila, že čistý zisk za Q3/2004 dosáhl 340 milionů euro proti původně očekávaným 317 milionům. To výrazně předčilo všech 11 odhadů, které měla agentura Bloomberg k dispozici.

* Allianz AG – největší evropská pojišťovna v pátek oznámila pokles čistého zisku za 3Q/2004 o 8 % na hladinu 539 milionů euro. Navzdory poklesu však tyto hodnoty překonaly odhady analytiků – ti pracovali s konsenzem ve výši 415 milionů euro. Zlepšená zisková situace v divizi Dresdner Bank AG částečně kompenzovala dopad pojistných plnění spojených s hurikány ve Spojených státech.

* British Sky Broadcasting Group Plc – akcie firmy přidaly 4,2 %. Firma se v pátek nechala slyšet, že zisk za první fiskální čtvrtletí posílil o 3 %.

* RWE AG – druhá největší utilita v Německu oslabila o 4,1 %. Firma snížila odhady zisku pro zbytek letošního roku díky vyšším nákladům na uhlí a nižším výnosům z prodejů aktiv. Nově uváděná legislativa se navíc negativně „zakousne“ také do výsledků roku 2005.

* Scor SA – největší francouzská zajišťovna poskočila o 14 %. Ratingová agentura Standard & Poor´s v úterý zvýšila hodnocení firmy na „pozitivní“ z původního „stabilní“.

Petr Žabža, Patria Direct

Zdroj: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.04.2026
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m