Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
České radiokomunikace: KCP schválila nabídku Bivideonu na odkup akcií

České radiokomunikace: KCP schválila nabídku Bivideonu na odkup akcií

30.7.2004 10:21
Autor: 

Komise pro cenné papíry podle očekávání schválila nabídku Bivideonu na odkup akcií minoritních akcionářů za cenu 440 Kč na akcii. Bivideon, jenž vlastní 72% podíl v Čra (další hlavní akcionář je BACA s 12% podílem), zamýšlí zahájit nabídku odkupu příští týden. Protože nabídka, která má trvat pět týdnů, bude neomezená a nepodmíněná, tj. splní všechny požadavky na povinnou nabídku odkupu, nebude Bivideon zavázán k další nabídce pokud překročí 75% vlastnický podíl v Čra. Stažení akcií z obchodování je očekáváno krátce po odkupu.

Zatímco náš odhad hodnoty akcie Čra je 453 Kč, věříme, že plánovaný odkup akcií minoritních akcionářů Bivideonem za cenu 440 Kč na akcii může být považován minoritními akcionáři za preferovanou možnost. Spory mezi majoritními a minoritními akcionáři a nízká transparentnost a kredibilita byly mezi hlavními faktory, které v poslední době určovaly cenu akcií. Toto jsou důležité faktory ke zvážení pro ty, kteří zamýšlejí nevyužít odkup a ponechat si akcie. Připomínáme, že naše doporučení je prodat.

Jan Hájek, Patria Finance


Váš názor
  • ?
    30.7.2004 11:29

    Nizka transparentnost a kredibilita Deutsche Bank - to zni dobre. Kdo by tedy asi mohl byt kredibilni a transparentni, kdyz DB neni ??? :-((
    Vasek
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data