Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Vláda dnes projedná privatizaci Královopolské a Thermalu a restrukturalizaci Válcoven plechu

9.6.2004 9:05
Autor: 

následující vybrané body předkládá ministerstvo financí na dnešní jednání vlády
19. Způsob převodu 100 % akcií společnosti THERMAL-F, a.s. z majetku Fondu národního majetku České republiky na jinou osobu

Ministerstvo financí vládě předkládá návrh přímého prodeje 100 % akcií společnosti THERMAL-F nabyvateli určenému na základě výsledku veřejného výběrového řízení. Prodejem akcií je sledován cíl nalezení vhodného privátního investora do potřebného zkvalitnění služeb v oblasti hotelnictví, lázeňství a při zajištění konání Mezinárodního filmového festivalu. Návrh je předkládán v jediné variantě, na které se shodlo Ministerstvo financí, Ministerstvo zdravotnictví (garant lázeňské péče) a Ministerstvo kultury (garant konání MFF Karlovy Vary)

Před zahájením výběrového řízení Fond národního majetku České republiky zajistí vypracování trojstranné smlouvy o spolupráci mezi společností THERMAL-F, společností FILM SERVIS FESTIVAL KARLOVY VARY, a.s. a Nadací FILM – FESTIVAL KARLOVY VARY, která upraví podmínky konání každoročního MFF Karlovy Vary.

Výběrové řízení uspořádá FNM ČR s využitím služeb investičního a právního poradce. Výběr poradce provede meziresortní skupina, jejímiž členy budou zástupci FNM ČR, Ministerstva financí, Ministerstva kultury a Ministerstva zdravotnictví.

Okruh účastníků výběrového řízení na nabyvatele majetkové účasti ve společnosti THERMAL-F bude omezen na subjekty, které prokáží, že jsou schopny zajistit finanční zdroje nezbytné na koupi akcií společnosti THERMAL-F, a.s., a které mají zkušenosti s provozováním hotelových zařízení. Hlavními kritérii výběrového řízení bude výše nabídnuté kupní ceny a předložený podnikatelský záměr.

Součástí podnikatelského záměru musí být zachování lázeňské péče, včetně vyčlenění kapacit pro tuzemské pacienty a pokračování spolupráce se zdravotními pojišťovnami, zajištění rekonstrukce hotelu a lázeňského sanatoria a zabezpečení hotelových prostor pro konání MFF tak, jak bude stanoveno v trojstranné smlouvě. Tyto podmínky prodeje budou podléhat kontrole ze strany FNM ČR, případně jeho právního nástupce.

Výsledky výběrového řízení předloží Ministerstvo financí vládě nejpozději v polovině roku 2005.

20. Návrh dalšího postupu při řešení prodeje majetkové účasti státu ve společnosti KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.

V rámci výběrového řízení se navrhuje prodej akcií společnosti KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s. společnosti BRASS, s.r.o. Dne 24.5.2004 učinila společnost BRASS závazné prohlášení, ve kterém nabídla kupní cenu 36 600 000 Kč za akcie společnosti KRÁLOVOPOLSKÁ, což je více než nabídla druhá společnost KRÁLOVOPOLSKÁ RIA, a.s. Společnost BRASS zároveň deklarovala připravenost dodržet podmínky kupní smlouvy, jako je zřízení předkupního práva dosavadních akcionářů společnosti k pozemkům, či zachování smluvně stanovené zaměstnanosti ve společnosti.

21. Dokončení finanční restrukturalizace společnosti VÁLCOVNY PLECHU, a.s.

Vláda bude jednat o prodeji majetkových účastí a postoupení pohledávek České konsolidační agentury a společnosti Konpo, s.r.o. ve VÁLCOVNÁCH PLECHU, a.s. společnosti ISPAT NOVÁ HUŤ, a.s. Tento prodej je povolen Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a Evropskou komisí a probíhá v souladu s Národním programem restrukturalizace českého ocelářského průmyslu.

ISPAT NOVÁ HUŤ dosud vlastní 55,76 % všech akcií VÁLCOVEN PLECHU, a.s. a je tedy majoritním akcionářem. Po odkoupení podílů ČKA (16,97 %) a Konpa (25,42 %) získá dalších 42,39 % akcií. Pokud vláda prodej schválí, ISPAT NOVÁ HUŤ rovněž odkoupí pohledávky ČKA a Konpa. za VÁLCOVNAMI PLECHU v celkové výši 216 mil. Kč (84 mil.. Kč od ČKA, 132 mil.Kč od Konpa). Jak u majetkových podílů, tak u pohledávek se cena stanoví na základě tržního ocenění.

Potíže společnosti VÁLCOVNY PLECHU vyvrcholily v roce 1999, kdy došlo k zastavení výroby. V dubnu 2001 byla mezi hlavními věřiteli (NOVÁ HUŤ, a.s., Konpo a ČKA) uzavřena tzv. „Stabilizační dohoda“, jejíž součástí byla rovněž již provedená kapitalizace pohledávek největších věřitelů. V prosinci 2002 zpracovala společnost Program restrukturalizace a obchodní plán na roky 2003-2006, který je v souladu s Národním programem restrukturalizace českého ocelářského průmyslu.

Převod uvedených majetkových účastí a pohledávek na ISPAT NOVÁ HUŤ by se měl uskutečnit do konce června 2004.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university