Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna znovu posiluje pod 31,90 Kč/EUR - není jisté, zda půjde dividenda ČSOB přes trh

Koruna znovu posiluje pod 31,90 Kč/EUR - není jisté, zda půjde dividenda ČSOB přes trh

20.05.2004 17:42
Autor: 

Koruna během odpoledne znovu získávala ztracené pozice a v závěru se vyhoupla o pět haléřů výše - na 31,88 Kč za euro – poté, co byla vstřebána zpráva o dividendě ČSOB. Oslabení přes 32,00 Kč za euro se tak znovu odkládá. Americký dolar se po nočním posílení drží na 1,1925 USD/EUR, koruna tudíž od rána téměř bez pohybu, končí na 26,72 Kč/USD.

Repatriované zisky zůstávají faktorem, který působí negativně na českou měnu. Nicméně panuje vysoká nejistota, co se jejich letošního objemu týče. Zatím není ani jasné, zda přes devizový trh půjde dividenda z ČSOB do KBC. Například, jak tvrdí nejmenované zdroje Reuters, část dividendy by mohla KBC použít na splátku určitých českých závazků.

Odpoledne se ztratily tlaky na oslabení z celého středoevropského regionu. To pomohlo i české koruně, která postrádala jakékoliv domácí ekonomické nebo politické impulsy. Nálada investorů se v postatě nezměnila, kurz zůstává v pásmu 31,80 až 32,00 Kč za euro s kritickou úrovní 31,80 Kč/EUR. Blíží se 1 mld. eur emise státních dluhopisů, na kterou se může trh připravovat.

Také zítra neočekáváme změnu současného rázu obchodování s korunou. Vývoj závisí na tom, zda dojde k překonání technických úrovní a zda a do jaké míry bude aktivní Londýn. I nadále považujeme v současné době spekulace za vysoce rizikové, koruna se může každým dnem vydat nahoru i dolů.

Americký dolar drží noční zisky k euru navzdory ne příliš optimistické zprávě z trhu práce. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti vzrostl v uplynulém týdnu na 346 tisíc, což je více než očekávaných 326 tisíc. Eurodolar pokračuje v konsolidaci a pravděpodobně i v dalších týdnech udrží pásmo 1,1760 až 1,2300 USD/EUR.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data