Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Podle Klause nebyly vládou navržené daňové změny řádně připraveny

ČTK: Podle Klause nebyly vládou navržené daňové změny řádně připraveny

13.2.2004 8:23
Autor: 

PRAHA (ČTK) - Navržený balík daňových změn, na kterém se nedávno dohodli šéfové vládní koalice v Kolodějích, nebyl podle prezidenta Václava Klause pečlivě připraven a dlouhodoběji prodiskutován. "Přece většina byla překvapena těmi výsledky kolodějských jednání. Nejenom občané, ale i poslanci vládní koalice," řekl dnes prezident v pořadu Radiofórum Českého rozhlasu.

Klausovi se rovněž zdá, že vláda nepracovala v této oblasti nejlépe. "Velmi bych vítal, kdyby vláda dobře fungovala. V těchto případech nemám pocit, že tomu tak je," uvedl.

Lídři vládních stran původně navrhovali přeřadit vodné a stočné a vstupenky na kulturní akce z pětiprocentní daně z přidané hodnoty do základní sazby DPH ve výši 19 procent, což vyvolalo nesouhlas zejména v řadách ČSSD i protesty kulturní obce. Po středečním jednání koaličních poslanců se rozhodli daň u vodného a vstupenek ponechat na současné úrovni.

Klaus hovořil také o tom, proč do sněmovny vrací zákony. Řekl, že posílání zákonů zpět do sněmovny je nutné brát jako "jistý signál" a jeho názor na věc. Zároveň uvedl, že je nevrací s pocitem, že bude jeho veto přehlasováno.

Naposledy zamítl novelu zemědělského zákona, která má zavést přísnější podmínky pro podnikání v zemědělství. Podle něj zaváděla příliš nadsazené požadavky na to, kdo si smí založí soukromou farmu.


Váš názor
  • Nepřipravená reforma
    13.2.2004 14:30

    Každému i bez ekonomického minima musí být jasné, že tato vláda experimentuje a snaží se zavděčit nátlakovým skupinám, které vznikají vždy podle toho, kam se dopad pseudoreformy obrátí. Pokud by byla reforma seriózně míněná a připravená (to by dala vláda najevo tím, že by reformu neustále nepřetvářela a neměnila ale naopak by si za ní tvrdě stála) a holedbající koalice dodržela proklamovanou jednotu, reformu by přeci prosadila. Tím spíše že by vládě mělo být již nyní jasné, že prostě v příštích volbách neuspěje.
    Michal
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC