Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Od 1. ledna nebude uplatňována srážková daň z úroků z dluhopisů vyplácených právnickým osobám

19.12.2003 8:49
Autor: 

Změna při vyplácení srážkové daně z důvodu změny zákona ze dne 2. prosince 2003, kterým se mění zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony (http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?o=4&ct=402&ct1=0&v=SZ )

V § 36 odst. 2 písm. a) bod 1 zní:
"1. z dividendového příjmu, u poplatníků podle § 2 z úrokového příjmu z dluhopisu,35a) ze směnky vystavené bankou k zajištění pohledávky vzniklé z vkladu věřitele, vkladního listu a vkladu mu na roveň postavenému,35b) s výjimkou úrokového příjmu z dluhopisu vydaného v zahraničí poplatníkem se sídlem v České republice nebo Českou republikou plynoucího poplatníkovi uvedenému v § 2 odst. 2,".

Dle uvedeného znění se vypouští uplatňování srážkové daně z úrokových příjmů vyplácených právnickým osobám z dluhopisů (viz § 4 odst. 4 zákona č. 591/1992 Sb., o cenných papírech a zákon č. 530/1990 Sb., o dluhopisech). Nadále bude tedy srážková daň uplatňována při vyplácení úrokových příjmů z dluhopisů plynoucích fyzickým osobám, s výjimkou úrokového příjmu z dluhopisu vydaného v zahraničí poplatníkem se sídlem v ČR nebo Českou republikou plynoucího poplatníkovi podle § 2 odst. 2 zákona o daních z příjmů (fyzická osoba s bydlištěm na území ČR, nebo se zde obvykle zdržující a mající daňovou povinnost jak na příjmy plynoucí ze zdrojů v ČR, tak na příjmy plynoucí ze zdrojů v zahraničí - daňový rezident ČR). Tento postup se použije poprvé u příjmů, u nichž by vznikla povinnost srazit daň počínaje 1. lednem 2004.

(zdroj: ČNB)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data