Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna po platební bilanci propadla až na 31,91 Kč/EUR

Koruna po platební bilanci propadla až na 31,91 Kč/EUR

15.07.2003 11:12
Autor: 

Koruna dnes ráno začala obchodovat opět pod negativním tlakem, krátce před zveřejněním údaje o běžném účtu platební bilance měla sice snahu posilovat pod 31,80 Kč/EUR, nicméně horší čísla související mj. s platbou CME si vyžádala svoji daň v podobě propadu až na 31,91 Kč za euro. K americkému dolaru je koruna bez výraznější změny, obchoduje se kolem 28,25 Kč/USD.

Údaje o přesunech kapitálu, resp. zahraničním obchodu jsou jedněmi z mála makroekonomických dat, které mají sílu, v případě neočekávaného čísla, ovlivnit kurz české měny. Květnový běžný účet byl ale determinován jednorázovou platbou za CME, jinak by byla platební bilance v souladu s očekáváním. Repatriované platby do zahraničí, které by mohly stát za depreciací koruny v posledních týdnech, jsou v měsíční platební bilanci pouze paušálně odhadovanou položkou.

Negativní sentiment vůči české měně je ale v poslední době patrný i bez přispění horších makroekonomických zpráv. Náladu dokreslují rovněž obavy z osudu rozpočtové reformy. V tuto chvíli se zdá, že se koruna zastavila na technické úrovni kolem 31,90 Kč/EUR, aktuální kurz činí 31,86 Kč/EUR.

Dolar během nočního asijského obchodování za přispění růstu akcií na Wall street posílil až na 1,1258 USD/EUR, ráno měna spíše oslabovala, pokles až na 1,1300 USD/EUR potom přichází po nečekaně dobrém údaji v podobě německého indikátoru ZEW, který mapuje očekávání analytiků a investorů v Německu. Eurodolarový trh dnes jinak směřuje svou pozornost k odpolednímu komentáři Alana Greenspana, který vystoupí před Kongresem USA.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.01.2025
6:08FX Strategie: ECB sazby sníží, Fed nikoliv a nižší tuzemská inflace poslala korunu do defenzivy  
21.01.2025
17:30Ze zpráv a spekulací kolem Trumpovy politiky dnes těží hlavně malé firmy  
17:04Výjimečné průměry a návratnost akciového trhu
15:03Invesco: Aristotelův seznam – 10 nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2025
14:43Výroba aut loni v Česku stoupla o 3,9 procenta na rekordních 1,453 milionu vozů
14:23Důvěra investorů v německou ekonomiku klesla výrazněji, než se čekalo
13:25Goldman Sachs: Další růst trhu se musí spoléhat na zisky, výnosy dluhopisů by měly zamířit zase dolů
12:50Výroba elektřiny v ČR loni klesla o čtyři pct, oslabují hlavně uhelné zdroje
12:41Volkswagen varuje před škodlivými dopady amerických cel na dovoz z Mexika. Trumpova politika bude nutit evropské automobilky k přesunu do USA
12:10Futures naznačují pozitivní úvod na amerických trzích  
10:57Jak si vsadit na Trumpovu inauguraci: Sektory, které by mohly v prvních dnech růst
9:06Rozbřesk: Donald Trump první den v práci: vyšší cla nepodepsal, ale slíbil. Eurodolar během inaugurace na houpačce
8:55Trump odložil zákaz TikToku, chce maximalizovat těžbu ropy a plynu
8:43Trumpovy kontroverzní kroky, nástup macho éry a evropské futures smíšené  
8:31FT: Aktiva klimatických fondů se loni snížila, Trump vyvolává pesimismus
8:11Ifo: Největší obavy mají z Trumpa ekonomové v Severní Americe a západní Evropě
6:02Tengler: Celková Trumpova politika a další faktory by měly přinést růst bez inflačních tlaků
20.01.2025
17:58Rozpad některých ekonomických „pravidel“
17:19Evropské akcie začaly týden úspěšně, americká cla prý nepřijdou hned  
16:20JPMorgan: Americké zisky v letošní výsledkové sezóně překonají Evropu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data